TRÓJMIASTO: +48 515 747 255 trojmiasto@spokobox.eu
KRAKÓW: +48 789 277 337 krakow@spokobox.eu
PODKARPACIE: +48 796 710 737 podkarpacie@spokobox.eu
WARSZAWA +48 601 551 550 warszawa@spokobox.eu

Wydawać by się mogło, że wszystko co najgorsze dla naszego nawyku zdrowego odżywiania  mija zaraz z końcem 2 dnia Świąt.

Nic bardziej mylnego! Często zapominamy, że kilka dni dzielących nas od Nowego Roku to idealny pretekst do dalszego podjadania.

Przecież przygotowane na stół Wigilijny potrawy,wymagały od nas energii, nakładów finansowych, a wyrzucanie jedzenia jest nieekonomiczne.

Takie podejście może  mieć zgubny wpływ na nasze samopoczucie.

SpokoBOX Catering dietetyczny, przygotował dla Was kilka rad!

  1. Sprawdź świeżość każdej potrawy: Sałatka jarzynowa w majonezie, śledzie w śmietanie czy rozmrożone pierogi, mogą okazać się nie najlepszym wyborem 3 dni po Wigilii.  Warto zastanowić się czy świeżość przygotowanych potraw jest odpowiednia i zweryfikować zawartość lodówki.
  2. Wyczyść lodówkę i umyj ją: Gruntowne sprzątanie to domena przedświąteczna, jednak porządki warto zrobić również tuż po wolnych dniach. Nie tylko pozbędziemy się nieświeżych potraw, ale również łatwiej będzie nam ocenić, które składniki posiadamy – a dzięki temu zaplanować jadłospis na najbliższe dni. A ten nie musi być niezdrowy!
  3. Przygotuj lekkostrawne menu na najbliższe dni: Gdy nasza lodówka jest opróżniona, wyczyszczona a my dokładnie znamy jej zawartość warto zastanowić się jakie zdrowe i lekkie potrawy możemy przygotować. Z pomocą przyjdzie nam np. książka Pani Anny Szczypek – Przepisy odchudzające część 2 – która pełna jest inspiracji  w zdrowym stylu!
  4. Pij dużo wody: Święta bogate w tłuste, ciężkie i słodkie potrawy nie tylko obciążają nasze żołądki, ale również niekorzystnie wpływają na stan naszej cery. Picie 2 litrów wody dziennie to zdrowy nawyk, który szczególnie przysłuży się nam jako detoks po świątecznym menu.
  5. Ogranicz alkohol: Nalewki ziołowe, domowe cytrynówki czy wytrawne whiskey to must have podczas rodzinnych spotkań. Warto jednak na kilka dni przed Sylwestrem całkowicie zrezygnować z napojów wyskokowych. Organizm potrzebuje czasu na regenerację, a to idealny czas przed kolejnym hucznym wydarzeniem jakim jest noc Sylwestrowa!

W przypadku, gdy po Świątecznym szaleństwie nie mamy ochoty na gotowanie – warto wspomóc się dietą pudełkową. Nasz catering dostarczamy od 27/12 d0 31/12/2017!