5 mitów żywieniowych, które trzeba wrzucić do śmietnika

 

5 mitów żywieniowych, które trzeba wrzucić do śmietnika

 Uwielbiamy rozprawiać się z mitami żywieniowymi! W dzisiejszych czasach jest ich jednak tak dużo, że czasami nie wystarcza dietetyków, by za nimi nadgonić i powoli wyrzucać wszystkie do śmieci. Niestety teraz każdy może być specjalistą od żywienia – niekoniecznie z odpowiednią wiedzą. Dlatego zanim zaczniemy wygłaszać prawdy objawione, warto trochę się wyedukować. Oto 5 ulubionych mitów ekipy SpokoBOX

5 mitów żywieniowych, które trzeba wrzucić do śmietnika

  1. Ominięcie jednego posiłku (albo trzech) pomaga schudnąć

 

Wielu osobom, które decydują się na catering dietetyczny mówimy o tym, jak ważna dla organizmu jest regularność. Niestety dla wielu osób omijanie posiłków nadal stanowi „najlepszy” sposób na zgubienie kilogramów. To nie tylko nieodpowiedzialne, ale po prostu nieprawdziwe. Organizm, któremu nie dostarcza się potrzebnej energii zaczyna ją gromadzić. Czuje przecież, że musi jakoś utrzymać się przy życiu. Dlatego lepiej jeść mniej, choć regularnie, zamiast raz na jakiś czas, ale więcej.

 

  1. Cukier to nasz wróg!

 

Osoby, które rozpoczynają dietę redukcyjną zaczynają traktować cukier jak chłopca do bicia. Jednak cukier cukrowi nierówny. Dzielimy je przecież na węglowodany proste i złożone – te pierwsze lepiej omijać, te drugie są konieczne do przetrwania. Przecież węglowodany to energia, której potrzebujemy do życia.

 

  1. Owoce nie tuczą

 

Chcielibyśmy, żeby to była prawda. Niestety owoce zawierają fruktozę, która sprzyja odkładaniu się tłuszczu w wątrobie. Jeśli zatem żywimy się głównie owocami, nie spodziewajmy się spadku wagi. Nie zmienia to jednak faktu, że owoce są koniecznym elementem naszej diety. Choć lepiej jeść więcej warzyw.

 

  1. Produkty light zawsze są lepsze

 

Nie, nie są lepsze z zasady. Z zasady lepsze są tylko produkty o niskim przetworzeniu. Produkty  light niestety często zawierają szkodliwe słodziki cz tłuszcz w zaskakująco dużych ilościach. Jeśli chcemy jeść lżej, po prostu sprawdzajmy składy.

 

  1. Dieta cud istnieje

 

Nie istnieje, już teraz możemy rozwiać wątpliwości. Dieta cud u każdego jest czymś innym, dlatego tak ważne jest indywidualne podejście do odchudzania. Nie możemy rozpocząć jakiegoś programu dietetycznego tylko dlatego, że u koleżanki się sprawdził. My możemy przecież potrzebować czegoś zupełnie innego. Dlatego warto odwiedzić dietetyka. I nie ufać osobom, które twierdzą, że w zdrowy sposób schudły 10 kilogramów w tydzień.