6 zasad jak bez poczucia presji rozpocząć Nowy Rok!

 

Nowy Rok to często nowe postanowienia, wielkie plany i jeszcze większe nadzieje.
Tylko jak osiągnąć sukces nie tracąc jednocześnie zapału?
W SpokoBOX polecamy metodę małych kroków, która pozwoli nam nie stracić entuzjazmu w podejściu do diety.
Poniżej zamieszczamy naszych 6 TOP rad 


1. Zacznij powoli:
Nie trudno jest podjąć decyzję, trudniej jest w niej wytrwać.
Właśnie dlatego najlepiej jest zacząć od małych zmian, których wprowadzenie w życie nie będzie dla nas dużym problemem.
Jeśli staramy się o powrót do sylwetki po Świątecznym obżarstwie warto zacząć od drobnych kroków:
– ograniczmy cukier do herbaty i kawy. Zamiast 2 łyżeczek zacznijmy słodzić jedną bądź miodem, i stopniowo eliminujmy cukier z diety
– w czasie zimy nasza skóra potrzebuje dodatkowej ochrony. Chłodna aura wpływa negatywnie na jej wygląd , dlatego warto wdrożyć nawyk picia wody w ciągu dnia.
2 litry wody dziennie, nie tylko nawilżą i ujędrnią naszą skórę, ale również pomoże tracić na wadze.

2. Daj sobie czas:
„Gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy”, to porzekadło sprawdzi się również w przypadku podejścia do diety.
Nagła utrata kilogramów jest przede wszystkim niezdrowa, oraz grozi efektem jo-jo, którego każdy z nas pragnie uniknąć, dlatego nie warto ślepo podążać za wskazówkami ,które stosują inni. Każdy organizm jest inny, dlatego należy poznać swoje ciało, potrzeby i ograniczenia, aby móc w rozsądny sposób podejść do diety.


3. Myśl pozytywnie:
Nie od dziś wiadomo, że pozytywne podejście do zadania, oraz wiara we własne możliwości pomaga osiągnąć sukces. Jeśli czujecie, że potrzebujecie wsparcia, poproś o pomoc przyjaciółkę bądź ukochaną osobę. Najbliższe osoby widzą w nas to co najlepsze, dlatego na pewno z chęcią zmotywują do działania a niekiedy również dołączą do wyzwania!


4. Zacznij ćwiczyć:
Nikt nie mówi, że należy od razu przygotowywać się do maratonów (metoda małych kroków sprawdza się jak widać zawsze), jeśli dłuższy okres czasu nie ćwiczyliśmy, powrót do formy może być żmudny, jednak wysiłek fizyczny nie tylko wspomaga odchudzanie ale również poprawia nasze samopoczucie. Dzięki regularnym treningom unormujemy rytm naszego dnia a to również ma ogromny wpływ na efekt odchudzania. W zdrowym ciele zdrowy duch!


5. Zaufaj specjalistom:
Nie każdy ma czas i ochotę samodzielnie przygotowywać posiłki, liczyć kalorie czy pilnować wartości odżywczych każdego posiłku, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów.
Catering dietetyczny SpokoBOX został stwożony przez Panią Annę Szczypek, z wykształcenia i pasji psychodietetyka, której wiedza, zaangażowanie oraz pasja pomaga tworzyć oraz dobierać programy diety pudełkowej SpokoBOX dla klientów w Warszawie, Krakowie, Trójmieście i na Podkarpaciu.

6. Ciesz się rezultatami:
Nie możemy obiecać, że będzie łatwo. Nie możemy obiecać, że będzie zawsze przyjemnie i, że na widok czekoladowych muffin nie będziecie odczuwać tęsknoty za słodyczami.
Możemy za to obiecać, że będzie warto! 
Niech ten Nowy 2018 rok będzie Waszym zwycięstwem!