Co jeść na kolację podczas odchudzania?

 

Kolacja jest dość problematycznym posiłkiem dla osób, które się odchudzają. Na przykład dlatego, że wiele „specjalistów” twierdzi, iż niejedzenie kolacji może być dobrym sposobem na szybsze zrzucenie zbędnych kilogramów. U innych z kolei w tym czasie uaktywniają się niezbyt zdrowe nawyki i objadają się na noc, zapominając o tym, co działo się w trakcie dnia. Jak zatem poradzić sobie z tą straszną kolacją?

Co jeść na kolację w czasie odchudzania

Kiedy jeść kolację?

 

Kolacji nie powinniśmy jeść o konkretnej godzinie lecz około 2-3 godziny przed położeniem się spać. Dla każdego z nas to inny czas, dlatego uśrednianie go do 18, 19 czy 20 po prostu nie ma sensu. Najważniejsze, byśmy dali jeszcze trochę czasu organizmowi na rozpoczęcie trawienia. Dlatego zapomnijcie o kładzeniu się do łóżka od razu po zjedzeniu kolacji – i to jeszcze obfitej. Wtedy metabolizm zwalnia, a my narażamy się nie tylko na szybsze tycie, ale także problemy zdrowotne.

 

Co jeść na kolację?

 

Stare przysłowie mówi o tym, by śniadanie jeść jak król, obiad jak mieszczanin a kolację jak żebrak. I sporo w tym prawdy. Kolacja powinna być najlżejszym posiłkiem dnia, który zaspokaja głód, jednak nie sprawia, że czujemy się ociężali (właściwie żaden posiłek nie powinien tego robić