Co jeść po świętach?

 

Czy dla Was też okres świąteczny jest kwintesencją obżarstwa? Cóż, to niestety bardzo popularne w wielu polskich (i nie tylko) domach. Jemy, jemy i nie możemy się opamiętać, a nasze brzuchy powoli rosną. Całe szczęście to tylko kilka dni obżarstwa, prawda? Nie do końca – nawet kilka dni może przyczynić się do rozciągnięcia żołądka oraz spowodowania nieprzyjemnych dolegliwości żołądkowych. Dlatego jeśli zafundowaliśmy sobie coś takiego podczas świąt, po świętach musimy o siebie zadbać. Co jeść w tym czasie?

Co jeść po świętach? Lekkie potrawy na parze

 

Dla niektórych święta są czasem spustoszenia w żołądku porównywalnym z zatruciem pokarmowym. Może kończyć się rozstrojem żołądka, zgagą, refluksem, bólem brzucha – bywa naprawdę kiepsko. Oczywiście nikt do tego nie dąży – jedząc z umiarem unikniemy tego typu przykrych sytuacji. Jeśli jednak poszaleliśmy trochę w święta, po nich warto przejść na dietę lekkostrawną, która trochę unormuje pracę naszego układu trawiennego. Zadbamy w ten sposób także o wątrobę, która również – ze względu na tłuste jedzenie i alkohol – nie jest zbyt dobrze traktowana w święta. Zdecydujmy się zatem na lekkie mięso, najlepiej gotowane na parze, rybę bądź drób, jednak postawmy przede wszystkim na warzywa.

 

Co jeść po świętach? Powrót do diety

 

Powrót do diety po świętach bywa trudny. Jeśli daliśmy sobie dyspensę, możemy mieć z tym nie lada problem. Dlatego w tym przypadku catering dietetyczny sprawdza się idealnie – po prostu dostajemy swoje posiłki pod nos. Szkoda je zmarnować. Powracając do diety pamiętajmy, by nie głodzić się po świętach. Jedzmy normalnie, tyle samo posiłków co wcześniej o tej samej kaloryczności. Nikt nie każe nam się umartwiać za dzień lub dwa folgowania sobie.

 

Jak powinniśmy jeść po świętach? Przede wszystkim mądrze, zbilansowanie. Ale by nie martwić się o to, najlepiej także w trakcie świąt zachować umiar