Co jeść po treningu fitness?

 

Trening wymaga od nas nie tylko wysiłku fizycznego, ale także odpowiedniego odżywiania, które umożliwiają ten wysiłek. Ćwiczenie według zasad powinno zaczynać się od tego, co mamy na talerzu. Aby jak najlepiej przygotować się do treningu, musimy zapewnić swojemu organizmowi dużą podaż węglowodanów, które umożliwią nam wzmożony wysiłek, bez ryzyka zasłabnięcia. A co powinniśmy jeść po treningu?

Co jeść po treningu fitness?

 

Chociaż trening fitness może wydawać się mniej wymagający, wcale tak nie jest. Może nie polega on na dźwiganiu ciężarów, jednak wykorzystuje wszystkie partie naszego ciała. Po fitnessie mogą boleć nas wszystkie mięśnie, które z pewnością będą potrzebowały regeneracji. Zapewniamy ją sobie poprzez odpoczynek, ale także poprzez odpowiednią dietę. Za regenerację masy mięśniowej odpowiada białko – to ono stanowi główny budulec w naszym ciele. Dlatego po treningu, także fitness, musimy zadbać o to, by mięśnie miały okazję się zregenerować. W trakcie ćwiczeń mogliśmy bowiem doświadczyć mikrourazów, które muszą zostać naprawione. W tym właśnie pomaga nam białko, które powinniśmy dostarczyć do organizmu maksymalnie godzinę po treningu.

 

Po ćwiczeniach musimy pamiętać także o tym, by uzupełnić węglowodany. Wszystko ze względu na to, iż w trakcie treningu organizm pobierał zapasy glikogenu znajdujące się w mięśniach. Jeśli szybko ich nie uzupełnimy, ciało zacznie szukać innego źródła energii – sięgnie po białka. To utrudni regenerację ale także proces budowania masy mięśniowej. Trening na piękne mięśnie i zgrabną sylwetkę nie spełni zatem swoich głównych założeń. Dlatego po treningu, prócz białka, musimy pamiętać także o węglowodanach. Możemy dostarczyć je na przykład w formie kaszy lub pełnoziarnistego pieczywa.