Czym zastąpić słodycze? 

 

Podczas diety redukcyjnej „słodycze” to zakazane słowo. Nikt nie myśli wtedy o czekoladzie, batonikach ani innych pysznościach. Zdrowe odchudzanie nie musi jednak polegać na całkowitej rezygnacji z deserów. Dziś przedstawimy kilka zdrowych zamienników, które możecie jeść na diecie.

Czym zastąpić słodycze? Zdrowe zamienniki

Chałwa

Ta przesłodka pyszność wcale nie jest tak zła, jak mogłoby się nam wydawać. Oczywiście jeśli jest naturalna i zrobiona w tradycyjny sposób – a zatem z ziaren sezamu, a nie z cukru. Sezam to doskonałe źródło magnezu, miedzi, żelaza czy witamin z grupy B. Odrobina chałwy raz na jakiś czas nie powinna być zatem grzechem. Możemy zrobić ją samodzielnie, prażąc ziarna sezamu na patelni a następnie mieląc je na gładką masę. Wtedy wystarczy już dodać miód i ulubione orzechy.

Budyń jaglany

Kasza jaglana jest uważana za jedną z najzdrowszych kasz, która właściwie musi znaleźć się w naszej zdrowej diecie. Ma dużo dobrze przyswajalnego białka, witaminy z grupy B, żelazo i miedź. Stanowi doskonały dodatek do dań głównych, ale także deserów. Budyń jaglany to najlepszy tego przykład. Wystarczy zmielić kaszę jaglaną na mąkę (bądź użyć mąki jaglanej). Następnie wlać dwie szklanki mleka zwykłego bądź roślinnego do garnka, a następnie dorzucić cztery łyżki mączki. Odrobina syropu z agawy bądź syropu klonowego dla słodkości, kakao bądź cynamon, a może jakieś orzechy do smaku – deser gotowy. Pyszny, słodki i zdrowy.

Praliny kokosowe - Fit Rafaello - NASZ HIT!

To nasz prawdziwy HIT dietetyczny a jednocześnie słodki! Nasi Klienci nie raz dzwonili z prośbą o przepis. Niestety to nasza tajemna receptura - aby sprawdzić nasze fit praliny - zamów zestaw SpokoBOX

Po co mi fit słodycze, skoro mogę zjeść zwykłe?

Świadome wybieranie składników, z których korzystamy przy gotowaniu to niezastąpiona umiejętność. Umożliwia samodzielne decydowanie o tym, co jemy i pozwala na dużo łatwiejsze rozszerzanie diety w zależności od własnych potrzeb. Poza tym to po prostu zdrowe! Dieta SpokoBOX także opiera się na zamiennikach popularnych słodyczy, by przygotowywać posiłki zbilansowane i pyszne jednocześnie.