Dieta pudełkowa jesienią – ile kalorii wybrać?

 

Dieta pudełkowa cieszy się zainteresowaniem o każdej porze roku, jednak najczęściej wybieracie ją wiosną. Chcecie przygotować piękne ciało na wakacje, gdy pokazujemy je najczęściej. No cóż, rozumiemy to, chociaż oczywiście nasza dieta powinna być zdrowa i zbilansowana zawsze, by zadbać o odporność, zdrowie wszystkich organów i ładną figurę. Jeśli zatem decydujecie się na catering dietetyczny jesienią, bardzo nas to cieszy. Pamiętajcie jednak, że może warto przy tym trochę pokombinować z kaloriami posiłków. Niektóre rzeczy zmieniają się w trakcie tych chłodnych miesięcy. Ile kalorii wybrać?

Dieta pudełkowa a kalorie

 

Kaloryczność posiłków w diecie pudełkowej zależy oczywiście od tego, jaki program dietetyczny sobie założyliście. Jeśli chcecie zrzucić zbędne kilogramy, prawdopodobnie postawiliście na redukcję. I oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań, by kontynuować ją jesienią. Jednak być może nie będziecie prowadzić takiego samego trybu życia jak latem, więc warto trochę zmienić kaloryczność posiłków. Zadajcie sobie zatem pytanie czy będziecie ćwiczyć regularnie w trakcie tej pory roku. Jeśli nie, bo wolicie postawić na dietę i ruszać się tylko raz lub dwa razy w tygodniu, kaloryczność powinna zostać zmniejszona (o ile oczywiście ćwiczyliście regularnie latem). Dobieracie kaloryczność nie tylko z myślą o tym, by schudnąć, ale także by zapewnić sobie potrzebną energię. Jeśli potrzebujecie mniej energii, bo przecież nie będziecie ruszać się aż tak dużo, możecie wybrać 1200 kcal na diecie redukcyjnej zamiast 1500.

Jeśli chcecie zrezygnować z redukcji i po prostu zadbać o zdrową dietę, a Wasze zapotrzebowanie wynosi 2000 kcal, możecie pozwolić sobie na trochę mniejszą wartość kaloryczną diety. 1800 kcal zapewni Wam potrzebną energię, by ogrzać ciało w trochę trudniejszych warunkach atmosferycznych. Umożliwi także pozbycie się zbędnych kilogramów i zapewnienie Wam wszystkich potrzebnych składników odżywczych i mineralnych.

 

Jeśli macie pytania w kwestii cateringu dietetycznego,w SpokoBox czekamy na Wasze telefony i maile.