Dieta redukcyjna – jak ją przeprowadzić?

 

Co zrobić, aby schudnąć? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które borykają się z otyłością czy chociażby nadwagą. Istnieje wiele diet, które mogą nam w tym pomóc. Jednak diety cud, których pełno jest w Internecie, nie zawsze pozwalają robić to zgodnie ze zdrowiem. Jak schudnąć zdrowo? Musimy pamiętać o redukcji – to właśnie ona jest kluczem do zgubienia zbędnych kilogramów.

Redukuj z głową

 

Redukcja jest jednym z najlepszych sposobów na to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dlaczego? Bo przyswajamy mniej, niż potrzebuje nasz organizm. Dlatego musi on sięgać po zapasy energii. Łącząc to z regularnym treningiem możemy liczyć na szybkie i zdrowe zmniejszenie masy ciała – mniej więcej kilogram w przeciągu tygodnia. Jeśli chudniemy bardziej, to prawdopodobnie coś w naszej diecie poszło nie tak.

Musimy jednak pamiętać, iż redukcja nie może oznaczać głodzenia się. Każdy z nas posiada podstawową i całkowitą przemianę materii. Nie możemy schodzić poniżej ilość, która znajduje się w podstawowej przemianie materii. To energia, której potrzebujemy do tego, by uruchomić organizm, ogrzać go, oddychać. Jeśli nie dostarczymy sobie odpowiedniej ilości kalorii, w końcu „przestaniemy działać”.

Drugą stroną zbyt dużej redukcji jest…tycie. Oczywiście z czasem zauważymy zmniejszenie masy, jednak będzie to bardzo niezdrowy stan, podczas którego zaczniemy się głodzić. Zanim do tego dojdzie, nasz organizm postanowi gromadzić tyle, ile tylko może. Stąd wszystkie spożywane kalorie nie będą spalane. Pierwszą zasadą diety jest przecież to, że musimy jeść, by chudnąć.

 

Jeśli nie wiecie, jak skorzystać z diety redukcyjnej, nie bójcie się prosić o pomoc. Nie zawsze wiemy, ile kalorii potrzebujemy, ani ile spożywamy w trakcie dnia. Dlatego wizyta u dietetyka może okazać się dobrym wyjściem.