Dlaczego dieta nie działa?

 

Zdarzają się sytuacje, gdy wydaje nam się, że robimy wszystko tak jak trzeba, a efektów i tak nie widać. To najtrudniejsze momenty podczas diety, które nierzadko sprawiają, że tracimy nadzieję i rezygnujemy. Zamiast się poddawać powinniśmy jednak zastanowić się, dlaczego dieta może nie działać. Być może robimy coś nie tak?

Źle dobrana dieta

 

Źle dobrana dieta jest częstym powodem, przez który nie zauważamy żadnych efektów diety, pomimo tego, że na jakąś się zdecydowaliśmy. Dzieje się tak, gdy samodzielnie ustalamy dietę, bez wiedzy na temat kalorii, produktów ani odpowiedniego bilansowania posiłków. Dlatego najlepszym sposobem na dietę jest jednak skorzystanie z pomocy dietetyka lub zdecydowanie się na catering dietetyczny. W takich sytuacjach mamy bowiem pewność, że posiłki są zdrowe, zbilansowane i oczywiście nie mają więcej kalorii niż potrzeba. Aby mieć pewność, że kalorie w danym cateringu będą dobrane w sposób odpowiedni, warto skorzystać z pomocy kalkulatora kalorii

Zbyt duże porcje w ciągu dnia

 

Jesteśmy przyzwyczajeni do zjadania większych porcji – nawet jeśli jesteśmy na diecie. W takiej sytuacji dostarczamy swojemu organizmowi więcej kalorii, niż powinniśmy. Nawet jeśli wydaje nam się, że jedząc trzy posiłki dziennie zamiast pięciu jesteśmy w stanie odpowiednio wszystko wyrównać, stare przyzwyczajenia dają o sobie znać. W takiej sytuacji lepiej zmniejszyć porcje i rozłożyć je na cały dzień. Możemy także korzystać z wagi, choć to często zniechęca do diety.

 

Problemy hormonalne

 

Problemy hormonalne, na przykład choroba Hashimoto, to także jeden z częstych powodów utrudniających odchudzanie się. Dlatego zanim przejdziemy na dietę powinniśmy dokładnie się zbadać. Wizyta u lekarza i zrobienie podstawowych badań są jak najbardziej wskazane.