Dlaczego warto jeść truskawki?

 

Sezon na truskawki uznajemy za oficjalnie otwarty. Chociaż te cudowne owoce nadal nie są takie, jakie pamiętamy z zeszłego roku czy lat wcześniejszych, są to już nasze soczyste, pyszne polskie truskawki. Jednak my zajadamy je nie tylko dlatego, że są słodkie i smaczne, ale także przez ich właściwości. Warto je poznać i dowiedzieć się, dlaczego jedzenie truskawek to świetny pomysł.

Dlaczego warto jeść truskawki?

Właściwości truskawek

 

Truskawki można uwielbiać za ich niesamowity smak – lekko słodki i kwaskowy – ale trzeba pamiętać także o innych walorach. Między innymi o tym, że są niskokaloryczne, oczywiście jedzone bez cukru i śmietanki. Mogą zatem być idealnym deserem dla osób na diecie. Dodatkowo zawarte w nich pektyny poprawiają pracę jelit, z kolei kwasy przyspieszają metabolizm. Jeśli zatem obawiacie się, że sezon truskawkowy mocno wpłynie na Waszą figurę, nie musicie zawracać sobie tym głowy.

Truskawki to także owoce bogate w witaminę C, która jest bardzo silnym antyoksydantem. Oznacza to, że zmniejsza ryzyko zachorowania na schorzenia powodowane przez działanie wolnych rodników, takich jak chociażby nowotwory. Jedna szklanka truskawek to około 120% dziennego zapotrzebowania na tę witaminę. Oprócz tego w truskawkach znajdują się flawonoidy, takie jak katechina, antocyjany   i kwercetyna, które umożliwiają obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Wpływa to pozytywnie na pracę układu sercowo-naczyniowego i zmniejsza ryzyko zawałów serca.

 

Jak jeść truskawki?

 

Najlepiej bez niczego – wszystkie dodatki typu śmietanki, cukry bądź czekolada tylko zwiększają liczbę przyswajanych przez nas kalorii. Truskawki sprawdzają się także jako świetny element galaretek, dżemów czy sosów, dlatego warto wykorzystywać je również w takiej roli. Nie zapominajmy także dorzucać ich do pysznych koktajli! W kuchni SpokoBOX truskawki królują u nas jak długi są piękne i soczyte. Sprawdzają się idealnie jako dodatek do koktajli, babeczek i ciast bezcukrowych