Grejpfrut – poznaj jego zalety w odchudzaniu

 

Z pewnością niejednokrotnie słyszeliście o magicznej diecie, która polega na zjadaniu grejpfrutów i piciu wyłącznie czarnej kawy. Cóż, znacie nasze zdanie na temat tego typu jadłospisów – nie warto zawracać sobie nimi głowy. Prawdą jest jednak, że grejpfruty posiadają w sobie coś, co może pomóc nam schudnąć. Czym jest ten tajemniczy składnik?

Grejpfrut- jego zalety

Grejpfrut i odchudzanie

 

Grejpfruty to owoce, które od dawna poleca się jako jeden ze środków odchudzających. I chociaż oczywiście sam owoc nie jest w stanie zapewnić nam smukłej sylwetki, może on wspomóc w staraniach o nią. Dlaczego? Wszystko dzięki jego gorzkawemu smakowi, a właściwie substancji, która za niego odpowiada. Mowa o naringinie, która jest glikozydem flawonoidowym. Nasz organizm przekształca go w flawonoid – naringeninę. Charakteryzuje się on silnym działaniem antyoksydacyjnym, dzięki czemu spożywanie grejpfrutów chroni nas przed działaniem wolnych rodników i minimalizuje ryzyko zachorowania na wywoływane przez nie choroby. Naringenina działa także przeciwzapalnie. Jednak nas interesuje przede wszystkim jej działanie chroniące przed otyłością oraz wspierające odchudzanie.

Naringenina wpływa na zwiększenie wrażliwości na insulinę. Pozwala także na utrzymanie odpowiedniego poziomu glukozy we krwi, co jest istotne zwłaszcza dla osób z cukrzycą. Dodatkowo grejpfruty są w stanie obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi. Wskazuje się także na ich pozytywny wpływ w detoksykacji organizmu. Dlatego właśnie grejpfruty nierzadko uznaje się za doskonały element diet oczyszczających oraz głodówek leczniczych.

 

Jak jeść grejpfruty?

 

Przede wszystkim nie na czczo. Pamiętajmy, że to cytrus, który może podrażnić ściany żołądka. Grejpfruty warto zjadać jako drugie śniadanie lub podwieczorek bądź też pić świeżo wyciskany sok z tych owoców.