Ile jeść kalorii?

 

Odpowiednia ilość spożywanych kalorii to dla wielu osób, w tym tych mających problem z otyłością, doskonały sposób na to, by zrzucić zbędne kilogramy. Ile jednak kalorii powinniśmy jeść? W jaki sposób to osiągnąć?

Ile jeść kalorii?

 

To, ile kalorii powinniśmy jeść, zależne jest od wielu czynników. Przede wszystkim od naszego stylu życia – jeśli jest bardzo aktywny oczywistym jest, że będziemy spożywać więcej kalorii, niż osoba o siedzącym trybie życia. Jest to zależne także od naszej płci, gdyż mężczyźni mają zwykle większe zapotrzebowanie kaloryczne. Do tego dochodzi także nasz wiek i przemiana materii (również z wiekiem związana). Dlatego odpowiedź na to, ile jeść kalorii, wcale nie jest tak prosta, jak mogłoby się zdawać. W celu odpowiedniego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego warto skonsultować się z dietetykiem.

 

Jak jeść zgodnie z zapotrzebowaniem kalorycznym?

 

Jeśli zdecydowaliśmy się na dietę redukcyjną lub chcemy zjadać wyłączne tyle, ile potrzebuje nasz organizm (i ani kalorii więcej), możemy samodzielnie przygotowywać sobie posiłki na podstawie tabeli właściwości danego produktu. Dużo łatwiejszą opcją jest jednak oczywiście skorzystanie z cateringu dietetycznego, który zapewnia nam dzienne spożycie kalorii na stałym poziome. Każdego dnia tę samą ilość. To idealne zwłaszcza dla osób na dietach redukcyjnych. W ten sposób zmniejszamy ryzyko podjadania w trakcie dnia i możemy być pewni, że nasze posiłki są zdrowe i wykonane z największą dbałością o dostarczenie wszystkich potrzebnych składników odżywczych i mineralnych.

 

Liczenie kalorii może być męczące, gdy samodzielnie przygotowujemy swoje posiłki. Jednak w sytuacji, w której ktoś robi to za nas, takie jedzenie jest nie tylko zdrowe ale i niezwykle przyjemne. Jeśli zastanawiacie się zatem, ile kalorii jeść, skorzystajcie z cateringu dietetycznego i wybierzcie odpowiedni pakiet po konsultacjach z dietetykiem.