Jak dobrać dietę pudełkową pod siebie?

 

Dieta pudełkowa kojarzy nam się często z czymś masowym. Bo przecież z takiej firmy każdego dnia wychodzą setki lub tysiące dań. Jak więc niby mają być dostosowane do indywidualnych potrzeb? No tak, zapominamy o tym, że to przecież my dobieramy sobie catering do własnego zapotrzebowania. Tylko jak w ogóle to zrobić?

 

Zacznij od tego, co lubisz

Wegetarianie, weganie, brak glutenu czy laktozy, a może dieta na Hashimoto? To wszystko powinno znajdować się w możliwych opcjach dla osób wybierających catering dietetyczny. Jeśli tego nie ma, cóż, warto wybrać inną firmę. Catering musi odpowiadać nie tylko naszym preferencjom ale również potrzebom zdrowotnym. Jeśli nie tolerujemy glutenu, ta substancja nie może znaleźć się w jedzeniu. Dlatego wybierając catering koniecznie skupmy się na początku właśnie na tych parametrach. Możemy zdecydować się też na wersję standardową, a później wykluczyć z niej niektóre produkty.

 

Kaloryczność

Kaloryczność to drugi kluczowy parametr, zwłaszcza jeśli pragniemy schudnąć. To jednak warto skonsultować z dietetykiem lub skontaktować się z nami. Możemy bowiem dobrać ją dla siebie nieodpowiednio. Jeśli planujemy po prostu żywić się zdrowo, zmienić pewne nawyki ale nie redukować kalorii, wybierzmy tyle ile wynosi nasza CPM czyli całkowita przemiana materii, a zatem to ile spalamy każdego dnia. Jeśli chcemy jednak schudnąć, warto wybrać kaloryczność mniejszą chociażby o symboliczne 200 kcal. Sportowcy z kolei muszą wybierać większą kaloryczność, gdyż spalają znacznie więcej podczas każdego dnia treningowego.

 

I to by było na tyle. Naprawdę nie ma w tym nic trudnego. To jak, spróbujecie sami? Już dziś zamówcie dietę pudełkową z dostawą!