Jak dobrać kaloryczność diety pudełkowej?

 

Zdecydowaliście się już na dietę pudełkową, jednak ciągle nie wiecie, jaką wybrać? Cóż, to dość częsty dylemat, z którym się spotykamy. Staramy się jednak pomagać najlepiej, jak tylko możemy. Jedną z kwestii, która interesuje Was najbardziej, jest kaloryczność naszych diet. Jak wybrać odpowiednią? To dość złożone pytanie – musicie bowiem wiedzieć, jaki efekt chcecie osiągnąć.

 

Jaka kaloryczność diety pudełkowej będzie dla Ciebie dobra?

 

Aby dobrać kaloryczność diety do swoich potrzeb, najpierw musicie poznać swoje potrzeby. W tym celu najlepiej skorzystać z kalkulatora zapotrzebowania kalorycznego. Uwzględnia on nie tylko Waszą płeć, wiek i wzrost oraz wagę, ale także aktywność fizyczną. Od niej bowiem będzie zależeć całkowita przemiana materii. Jeśli macie już wyliczone zapotrzebowanie kaloryczne, będzie Wam dużo łatwiej dokonać wyboru.

Teraz przychodzi czas na cel, który chcecie osiągnąć. Jeśli decydujecie się na dietę redukcyjną, od swojego zapotrzebowania powinniście odjąć trochę kalorii. Przykładowo – Wasze dzienne zapotrzebowanie to 2000 kcal. Chcecie jednak zrzucić kilka kilogramów, raczej w wolnym tempie, by nie odmawiać sobie zbyt wiele. W takiej sytuacji możecie zdecydować się na 1800 kcal. Jeśli jednak borykacie się z otyłością, redukcja powinna być trochę większa. Wtedy 1500 kcal będzie najlepszym wyjściem. Catering dietetyczny możecie wybrać w zależności od swoich preferencji.

Inaczej sprawy mają się u sportowców, którzy kalorii potrzebują znacznie więcej. Jeśli przy uwzględnieniu intensywnych ćwiczeń Wasze zapotrzebowanie kaloryczne okazało się zadziwiająco wysokie, nie macie się czemu dziwić. Potrzebujecie energii! Dlatego przy dużym wysiłku fizycznym polecamy dietę pudełkową 3000 kcal.

 

Jeśli jednak nie macie pojęcia, jak zabrać się za wyliczenie zapotrzebowania kalorycznego i w ogóle niezbyt wiecie, z czym je się catering dietetyczny, zawsze możecie do nas napisać lub zadzwonić. Dodatkowo na naszej stronie internetowej zamieściliśmy specjalnie przygotowany kalkulator kalorii SpokoBOX, dzięki niemu sprawdzisz, którą dietę SpokoBOX dobrze jest wybrac.