Jak mądrze zaplanować cele dietetyczne na 2021 rok?

 

Planujecie w 2021 roku zmienić pewne nawyki żywieniowe? Chcecie zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć się szczupłym oraz zdrowym ciałem? No cóż, to idealny czas na to, by zaplanować dla siebie cele dietetyczne. Tylko jak to zrobić? Podpowiadamy!

Mierz siły na zamiary

Mądry cel dietetyczny to taki, który jest realistyczny. Jeśli wiecie, że nie dacie rady schudnąć 20 kilogramów w następnym roku albo nie przejdziecie na wegetarianizm, bo tak bardzo kochacie mięso, nie obiecujcie sobie takich rzeczy. Dieta musi przynosić nie tylko wymierne korzyści, ale także radość. Bez tej radości nie możecie spodziewać się tego, że ją utrzymacie. Bo będziecie traktować ją jako zło konieczne. I pamiętajcie – zawsze ustalajcie dla siebie konkrety. Na przykład schudnę 5 kilogramów w dwa miesiące.

 

Zacznij od małych kroczków

Jeśli ustaliliście już konkretny cel, teraz przyszedł czas na jego egzekwowanie. Tylko nie rzucajcie się od razu na głęboką wodę, bo to idealny sposób na zrażenie się do diety. Na początku rzadko zauważamy jakiekolwiek efekty, a przecież jeśli dajemy z siebie wszystko, chcemy widzieć je jak najszybciej. Zacznijcie zatem od małych kroczków – dodawania warzyw do każdego posiłku, zrezygnowania ze słodzonych napojów, jedzenie tylko jednej przekąski dziennie, pozwalanie sobie na słodycze tylko w weekend. To niewiele, ale z czasem zaprocentuje.

 

Nie bójcie się prosić o pomoc

Mądrze znaczy z odpowiednią wiedzą. A czasem niestety jej nie posiadamy. Zamiast zatem oszukiwać się, że wiemy wszystko i z pewnością wszystko robimy dobrze, zdecydujmy się na pomoc. Skorzystajmy z cateringu dietetycznego albo udajmy się do dietetyka. Tam otrzymamy wiedzę, której potrzebujemy.