Jak przyspieszyć metabolizm?

 

Metabolizm to magiczne słowo, które wielu z nas lubi wykorzystywać do tłumaczenia swoich problemów ze zrzuceniem wagi. Pamiętajmy jednak, że metabolizm nie spowalnia z dnia na dzień. Owszem, u niektórych jest on wolniejszy niż u innych. Jednak można go przyspieszyć. W jaki sposób?

Regularne posiłki

 

Dietetycy zalecają spożywanie czterech lub pięciu posiłków dziennie w dość regularnych odstępach. Dzięki temu organizm musi pracować przez cały czas, trawiąc i przetwarzając pokarm w energię. Jego tempo jest utrzymywane na dość wysokich obrotach – z pewnością wyższych niż w sytuacji, w której jemy dwa razy dziennie. Niestety regularne spożywanie posiłków jest dość trudne w dzisiejszych czasach. Jeśli nie mamy czasu, by gotować, zadbajmy o to, by ktoś gotował za nas. Możemy zawsze skorzystać z cateringu dietetycznego.

 

Jedz kwasy tłuszczowe omega

 

Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 i omega-9 mają niebagatelne znaczenie nie tylko dla pracy naszego mózgu. Badania wskazują, że kwasy te pobudzają enzymy, które odpowiadają między innymi za rozkładanie złogów tłuszczu w tkankach i naczyniach krwionośnych. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe znajdziemy w awokado, rybach, oleju lnianym czy nasionach. Dlatego zajadajmy je ze smakiem, bo mogą przyspieszyć nasz metabolizm

 

Naturalne spalacze tłuszczu

 

Naturalne spalacze tłuszczu to grupa produktów, które odpowiadają za przyspieszenie metabolizmu w bezpieczny dla nas sposób. Są znacznie lepsze od suplementów diety i przede wszystkim prawdopodobnie w tej chwili znajdziecie przynajmniej jeden z nich w swojej kuchni. To między innymi imbir, papryczki chili, cynamon czy kawa.

 

A jakie Wy znacie sposoby na przyspieszenie metabolizmu?