Jak utrzymać wagę po odchudzaniu?

 

Jeśli udało Wam się schudnąć podczas diety redukcyjnej, prawdopodobnie towarzyszą Wam teraz dwa uczucia: ogromna duma oraz lęk. Duma z wiadomych powodów, udało Wam się przecież okiełznać smoka zwanego dietą. Lęk? No cóż, chyba każda osoba na diecie słyszała o efekcie jo-jo. Jak zatem utrzymać wagę po odchudzaniu?

Jak utrzymać wagę po odchudzaniu?

Nie odchudzaj się, ale jedz zdrowo

 

Nie musimy cały czas redukować przyjmowanych kalorii. Dbajmy jednak o to, by w naszym planie żywieniowym nie było ich więcej, niż powinno. Przyda nam się w tym pomoc dietetyka, a także odpowiednio ułożone menu. Możemy też skorzystać z cateringu dietetycznego, który pozwoli nam jeść to co lubimy bez szaleństw.

 

Napoje też są ważne

 

Chociaż już się nie odchudzamy, musimy zwracać uwagę na to, co jemy ale również na to, co pijemy. Jeśli chcemy żyć zdrowo i uniknąć powrotu do starej wagi, trzymajmy się zdrowych nawyków. Na przykład rezygnujmy ze słodzonych napojów. Nie tylko puszki coli ale też słodzenia herbaty. To dotyczy również alkoholu, który jest bardzo tuczący. Lampka wina raz na jakiś czas nie zaszkodzi. Jednak lepiej pozostać przy wodzie i sokach.

 

Deser nie zrobi nam krzywdy

 

Zachowajmy umiar w jedzeniu deserów, jednak nie bójmy się ich. Brak jakichkolwiek przyjemności związanych z cukrami prostymi może wywołać w nas frustrację i spowodować „rzut” na słodkości, gdy nadejdzie okazja. Pamiętajmy jednak, by wybierać słodycze domowe, zamiast kupnych. Wtedy jesteśmy w stanie kontrolować to, co się w nich znajduje.

 

Planuj i sprawdzaj

 

Ostatni trick nie jest taki trudny. Na diecie pewnie już się tego nauczyliście. Planujcie posiłki lub korzystajcie z cateringu – to zapewni Wam regularność. Dodatkowo sprawdzajcie składy. Bo chociaż produkt może wydawać się zdrowy, jego skład niekoniecznie musi to potwierdzać.