Jak wytrwać na diecie ketogenicznej?

 

Dieta ketogeniczna nie należy do najłatwiejszych. Jest bardzo restrykcyjna i dla niektórych osób może okazać się po prostu zbyt trudna do przetrwania. Zwłaszcza, że w początkowym etapie zmiany mogą być drastyczne dla tych, których tryb życia był raczej niezbyt rygorystyczny. No i pamiętajcie – keto nie zakłada jedzenia słodyczy. Dla wielu z nas może to być spory problem. Jak zatem wytrwać?

Jak wytrwać na diecie Ketogenicznej

Myśleć o efektach i je obserwować

 

Ogromną zaletą diety ketogenicznej jest to, iż efekty są widoczne dość szybko po jej rozpoczęciu. Dla osób, którym zależy przede wszystkim na utracie wagi, to ogromna motywacja. Waga spada bowiem dość szybko, co pokazuje, że dietę po prostu warto kontynuować.

 

Plan działania

 

Jeśli korzystacie z cateringu dietetycznego ten punkt z pewnością będzie dla Was łatwiejszy. Nie musicie bowiem samodzielnie ustalać sobie jadłospisów, a jedynie zajadać to, co my Wam przygotowujemy. Dla osób, które boją się, że nie wytrwają na diecie, catering SpokoBOX może być dobrym sposobem, by jednak przejść przez cały plan. Jeśli jednak wolicie wszystko przygotować sami, nie zostawiajcie tam nawet odrobiny miejsca na przypadek. Dieta musi być zaplanowana w każdym calu – wtedy będzie Wam łatwiej przestrzegać zasad.

 

Zamienniki

 

Wiemy, że po długim czasie bardzo luźnej i często niezbyt zdrowej diety, organizm często przypomina o swoich potrzebach. Chcę przekąski albo czegoś słodkiego. Nie możemy mu tego dać, przynajmniej nie tak, jak kiedyś. Stąd zamienniki. Fit desery, ciasteczka, zdrowe chipsy – to wszystko da nam poczucie, że jemy rzeczy pyszne, a jednak nadal zdrowe. I to w zgodzie z dietą ketogeniczną.

 

Przetrwanie na diecie keto może wydawać się trudne, przynajmniej początkowo. Jednak im dalej w las, tym łatwiej. Bo naprawdę szybko widać efekty