Jak zmotywować się do odchudzania?

 

Przy odchudzaniu nie tylko odpowiednia dieta i ćwiczenia są kluczowe. Musimy pamiętać także o zachowaniu pozytywnego myślenia. Motywacja to niezwykle silne narzędzie do czynienia wszelkich zmian w naszym życiu. Jeśli myślicie, że dieta przyjdzie Wam łatwo, możecie się mylić. Dlatego motywujcie się jak tylko możecie! Ale w jaki sposób?

Opowiadaj!

 

Motywacja nie działa w pojedynkę. Jeśli chcemy zmienić swoje życie na lepsze, nie bójmy się o tym opowiadać. W ten sposób zrobimy dwie rzeczy – zaczniemy urzeczywistniać nasz plan poprzez mówienie o nim, a także skłonimy bliskie nam osoby do pomocy. Jedno i drugie jest kluczowe. Kiedy planujemy coś tylko w swojej głowie, bardzo łatwo jest nam się z tego wycofać. Wtedy nie musimy przed nikim się tłumaczyć. No, może tylko przed sobą. Kiedy opowiadamy o tym innym jesteśmy mniej chętni do porzucania planów. Wiemy, że nie mamy do tego powodu. Dlatego brniemy w to dalej i…udaje nam się!

 

Realne plany, nie wielkie marzenia

 

Jeśli chcemy odpowiednio się zmotywować, powinniśmy pamiętać o metodzie małych kroczków. W ten sposób możemy osiągnąć dużo więcej, niż poprzez kreowanie w głowie wielkich marzeń. Dlaczego? Te drugie są przecież trudniejsze do spełnienia, a to bardzo szybko podcina nam skrzydła. Jeśli zauważamy sukces, nawet niewielki, chcemy osiągać kolejne. Jeśli borykamy się z porażką, nie chcemy już żadnej zaznać. I poddajemy się. To jeden z częstszych powodów rezygnacji z diety. Dlatego dużo lepiej jest mierzyć siły na zamiary i pozytywnie zaskoczyć samego siebie.