Jedzenie na dobrą koncentrację

 

W okresie letnim nierzadko trudno jest nam się skoncentrować. Piękna pogoda raczej zachęca do bujania w obłokach, niż skupienia się chociażby na pracy. W tym przypadku, jak i wielu innych, z pomocą przychodzi do nas dieta. Oczywiście nie jest w stanie załatwić za nas każdego problemu.

Jednak odpowiednie składniki będą mogły znacznie poprawić naszą koncentrację. Wystarczy pamiętać o nich podczas przygotowywania codziennych posiłków.

Posiłki, które pomogą Ci w koncentracji

Karmienie mózgu

 

Aby mieć pewność, że nasz mózg będzie działać sprawnie i na wysokich obrotach, powinniśmy pamiętać przede wszystkim o dobrym śniadaniu. Oczywiście dobrym dla mózgu. A oznacza to jedno – cukry! Węglowodany złożone stanowią najlepszy posiłek dla mózgu, gdyż potrzebuje on cukru na „rozruszanie się”. Jeśli zatem zauważamy częste otępienie w godzinach porannych i dość opornie rozpoczynamy dzień, z dużym prawdopodobieństwem odpowiada za to niewystarczająca ilość energii. Pożywna owsianka lub koktajl wieloowocowy z pewnością zażegnają ten problem.

 

Magnez i kwasy tłuszczowe

 

Oprócz sycących i dobrze przemyślanych śniadań, warto zadbać także o składniki, które mózg lubi w szczególności. To między innymi magnez, który odpowiada za prawidłową pracę układu nerwowego. Dodatkowo wpływa on na proces dostarczania energii do komórek, a co za tym idzie do zasilenia naszego organizmu. Zatem nawet jeśli jemy dobrze dla mózgu, a brakuje nam magnezu, możemy napotkać pewne problemy z przekazaniem energii do komórek. Magnez znajdziemy chociażby w czekoladzie, ale pamiętajcie – gorzkiej!

Do uwielbianych przez mózg składników należą także kwasy tłuszczowe. Oczywiście te wielonienasycone, Omega-3 i Omega-6, które wpływają na poprawę pamięci krótkotrwałej oraz zwiększają możliwości ciała do uczenia się. Ich źródłem są oleje roślinne, awokado i orzechy. Zajadajcie je ze smakiem!