Kłopoty z dietą? Pokaż jak jesz

 

Nie tylko to, co jemy, może mieć wpływ na nasz wygląd. Także to, jak jemy, ma niebagatelne znaczenie dla naszego ciała. Jeśli chcemy schudnąć, a badania pokazują, ze duża część kobiet nie jest zadowolona ze swojej wagi, musimy zastanowić się nad tym, w jaki sposób spożywamy nasze posiłki.

Kłopoty z dietą - pokaż co jesz!

Sposoby jedzenia

 

Istnieją dwa podstawowe style jedzenia. Punktowy i przedziałowy. Pierwszy z nich jest bardzo uporządkowany. To osoby, które uwielbiają jeść regularne, dlatego – jeśli nie mają czasu na gotowanie – korzystają z cateringu dietetycznego. Mają swoje ulubione potrawy, których nie lubią zastępować niczym innym. Styl przedziałowy odnosi się do osób, które nie lubią planowania. Jedzą właściwie wszystko i wszędzie, jeśli tylko mają na to ochotę. A ochota jest właśnie tym, co napędza te osoby do jedzenia. Styl przedziałowy wiąże się także z jedzeniem w biegu. To właśnie ten styl prowadzi do podjadania – oczywiście w czasach, w których osoba ma nieograniczony dostęp do jedzenia. Dodatkowo ten typ posiada duże trudności w utrzymaniu diety. Nawyki żywieniowe są bardzo dzikie, dlatego wprowadzenie regularności może być dla nich bardzo problematyczne.

 

Nawyki i tycie

 

Nieodpowiednie nawyki żywieniowe stanowią bardzo częstą przyczynę tycia. Wystarczy, że przyzwyczailiśmy się do tego, by jeść podczas oglądania telewizji czy też, że czekolada zawsze poprawia nam nastrój. Osoby praktykujące styl przedziałowy są bardziej narażone na to, by zachowywać się w sposób impulsywny. Dlatego tego typu osoby muszą ograniczać bodźce napędzające je do jedzenia, a właściwie podjadania. Z kolei osoby reprezentujące typu punktowy muszą pamiętać o tym, by w ich domu zawsze znajdowały się potrzebne produkty. Bez tego mogą rezygnować z jedzenia, co również nie jest zdrowe.