Masz mało energii? Te produkty Ci pomogą

 

Okres jesienno-zimowy to nie tylko szaruga i brzydka pogoda, ale także spadek odporności, spadek nastroju i spadek energii. Te trzy spadki sprawiają z kolei, że chętnie siedzielibyśmy w domku pod kocem lub w ogóle zostali w łóżku. Jeśli też tak odczuwacie i pragniecie trochę doładować się energią, skorzystajcie z produktów z tej listy. Będziecie zdziwieni, jak wiele energii możecie dzięki nim zyskać.

Suszone owoce

Czujecie, że za chwilę uśniecie, a Wasz organizm po prostu się wyłączy? Prawdopodobnie właśnie przeżywacie spadek cukru. To dość częste w przerwach pomiędzy posiłkami, zwłaszcza u osób na diecie. W takiej sytuacji warto sięgnąć po suszone owoce, które są nie tylko zdrowe, ale także zawierają sporo fruktozy. Pamiętajcie jednak, żeby jeść ją w formę przekąski, niezbyt często i w niewielkich ilościach. To nadal cukier!

 

Pełne ziarna

Jeśli macie trochę więcej czasu na doładowanie baterii, nie jedzcie owoców świeżych ani suszonych lecz pełne ziarna. To one stanowią najcenniejsze źródło energii. Dodatkowo zapewniają nam dłuższe poczucie sytości niż ziarna oczyszczone. Poza tym zawierają błonnik, który wspiera pracę jelit. Wybierając produkty pełnoziarniste warto jednak czytać etykiety – często zdarza się, że ciemny chleb niewiele ma wspólnego z ziarnami.

 

Kakao

Kakao, najlepiej w jak największym stężeniu, znajdziemy oczywiście w czekoladzie. Jednak zapomnijcie o mlecznych słodkościach i sięgnijcie po gorzką czekoladę lub same ziarna kakaowca. Dzięki wysokiej zawartości magnezu szybko postawią Was one na nogi. Potrafią złagodzić stres, zwiększyć wydajność oraz rozluźnić mięśnie.

 

A jakie są Wasze ulubione „energetyczne” produkty? Chętnie dowiemy się o nich, aby w kuchni SpokoBOX było ich więcej.