Najnowsze trendy kulinarne - rok 2020!

 

Jak przystało na wielkich fanów jedzenia (i oczywiście przyrządzania go), musimy orientować się nie tylko w tym, co smakuje Wam najbardziej, ale także w nowych trendach dotyczących przygotowywania posiłków. Dlatego tak bardzo cieszy nas, że trendy na 2020 rok wyglądają tak obiecująco. Jesteście ciekawi, co postawimy na Waszych stołach w następnym roku?

Najnowsze trendy kulinarne

 

Roślinny nabiał

 

Uwielbiamy mleka roślinne, dlatego tak bardzo cieszy nas, że w następnym roku już nie tylko one będą królować na naszych stołach. Przez wzgląd na coraz większą świadomość konsumentów, dotyczącą produktów odzwierzęcych i ich wpływu na środowisko, popularne stają się nie tylko zastępniki mleka ale także nabiału. Jogurty, sery, twarogi wegańskie – wszystkie te produkty już teraz znajdziemy w sklepach. Możemy jednak spodziewać się ich więcej. To fantastyczna wiadomość!

 

Warzywne przekąski

Moda na wegetarianizm i weganizm cały czas trwa. A nawet jeśli nie zrezygnowaliście z mięsa całkowicie, z całą pewnością niejednokrotnie słyszeliście o chipsach z jarmużu czy buraka. Wychodzi na to, że w następnym roku w sklepach będziemy mogli znaleźć więcej tego typu warzywnych przekąsek, które – mamy taką nadzieję – wielu osobom zastąpią chipsy i paluszki. Przekąski z kalafiora, brokuła, ciecierzycy, to brzmi jak bajka. Im tego więcej w naszych sklepach, tym lepiej. Oczywiście o ile nie będzie w nich nadprogramowego tłuszczu i cukru.

 

Następny rok ma także upływać nam pod hasłem niemarnowania żywności oraz zrównoważonej, mądrej diety. Mamy przynajmniej nadzieję, że tak to będzie wyglądać. Tego cały zespół SpokoBOX życzyłby sobie nie tylko w roku 2020.