Oczyszczanie organizmu – jak poczuć się lepiej?

 

Z pewnością niejednokrotnie słyszeliście określenie „oczyszczanie organizmu”. Co jednak się za nim kryje? Nasze ciała posiadają umiejętność samoistnego pozbywania się toksyn, na przykład tych, których dostarczyliśmy do organizmu wraz z pożywieniem. Jednak nie jesteśmy w stanie pozbyć się szybko każdej ilości niechcianych elementów przemiany materii. Dodatkowo nasz styl życia, takich jak jedzenie w biegu i stres, również znacząco wpływają na umiejętności ciała do samooczyszczania się. Dlatego warto czasem mu pomóc. Jak?

Oczyszczanie organizmu – jak poczuć się lepiej?

Jak rozpocząć oczyszczanie?

 

Przede wszystkim warto dokładnie przyjrzeć się sobie i sprawdzić, czy potrzebujemy tego typu działań. Jeśli odczuwamy duże zmęczenie, włosy i skóra są matowe, paznokcie łamliwe, a waga cały czas skacze do góry, czas pomyśleć o oczyszczaniu.

Początkowo możemy zacząć od najprostszej rzeczy, jaką jest zmiana stylu życia. Wysypiajmy się, minimum przez osiem godzin. Odstawmy używki, takie jak papierosy, alkohol i kawa, jeśli pijemy ją w dużych ilościach. Zastąpmy ją herbatami ziołowymi i świeżo wyciskanymi sokami. Dodatkowo do diety powinniśmy włączyć jak najwięcej warzyw i pełnoziarnistych zbóż.

 

Oczyszczanie z dietą dr Dąbrowskiej

 

W SpokoBOX już od dawna prowadzimy program dietetyczny dr Dąbrowskiej, który pozwala nie tylko na uruchomienie detoksu wewnątrzkomórkowego, ale także na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jest to jednak restrykcyjna dieta, dlatego nie każdy powinien się na nią decydować. Przede wszystkim zakłada jedynie 800 kcal dziennie, dlatego można określić ją mianem głodówki oczyszczającej. Składa się z fazy wejścia, zasadniczej i wyjścia – może trwać maksymalnie 9 tygodni. O diecie pisaliśmy już w innych tekstach a także w zakładce „nasze diety”

 

Oczyszczanie organizmu to doskonały sposób, by zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów, ale przede wszystkim poprawić swoje samopoczucie i pozbyć się nagromadzonych toksyn. Pamiętajmy jednak, że głodówki czy detoksy nie powinny stanowić podstawy naszego stylu żywienia, a jedynie dodatek do niego.