Orzechy brazylijskie – właściwości

 

Kochamy orzechy! W SpokoBox uwielbiamy właściwie wszystkie orzechy i nasiona. W każdej postaci – najlepiej oczywiście w ciastach! Jednak dodajemy je także do koktajli czy sosów, a także zajadamy ot tak, jako przekąskę. Chociaż są dość kaloryczne, zawierają ogromne ilości zdrowych tłuszczów. Które orzechy są naszymi ulubionymi? Trudno orzec. Z pewnością jednak orzechy brazylijskie zajmują szczególne miejsce w naszych sercach. Dlaczego?

Właściwości orzechów brazylijskich

 

Orzechy brazylijskie, tak jak wszystkie inne orzechy, to skarbnica składników mineralnych. Dlatego są tak cenione przez dietetyków. Stanowią doskonały dodatek do deserów czy dań wytrawnych, ale także często polecane są jako najlepsza przekąska. Są zdrowe i chociaż tuczące, powinniśmy zjadać codziennie chociaż kilka.

Orzechy brazylijskie powinny znaleźć się w diecie każdego, jednak przede wszystkim panów. Dlaczego? Zawierają całą masę selenu, który jest pierwiastkiem odpowiadającym za poprawę jakości nasienia. Jeśli zatem przygotowujecie się do poczęcia, warto dołączyć te orzechy do swojej diety.

Ze względu na wysoką zawartość magnezu orzechy brazylijskie wspierają także pracę mięśni oraz układu nerwowego. Umożliwiają lepsze przewodzenie impulsów oraz chronią przed skurczami. Dlatego orzechy brazylijski mogą być dobrą przekąską dla kobiet w ciąży, które potrzebują tego składnika w wysokich dawkach. Zwłaszcza, że w orzechach znajduje się także potas, odpowiadający za obniżanie ciśnienia. A skoro mowa o ciąży – orzechy brazylijskie zawierają także kwas foliowy. Jak więc widać, to naprawdę idealna przekąska dla pań w ciąży.

Zawierają również wysoką zawartość wapnia. To dobry dowód na to, że wapń znajduje się nie tylko w mleku i produktach mlecznych. Jeśli zatem jesteście weganami, a chcecie dbać o kości, orzechy brazylijskie będą Waszym sprzymierzeńcem.

 

Przekonaliśmy Was, że orzechy brazylijskie powinny znaleźć się w Waszej diecie?