Produkty, których lepiej nie podawać dzieciom.

 

Produkty, których lepiej nie podawać dzieciom

 Chyba bardziej niż o to, co sami kładziemy na talerzu, dbamy o posiłki naszych pociech. Przynajmniej w teorii. W praktyce nierzadko rodzice decydują się na catering dietetyczny, dbając o własną dietę, a dla dziecka kupują produkty, których lepiej unikać. Dlaczego? Bo myślimy o tym, by maluch dostawał kolorowe posiłki „dedykowane” dla dzieci. Nierzadko jednak te produkty bardziej szkodzą, niż pomagają. Dlatego zanim zaczniemy wymieniać, czego lepiej unikać, powiemy jedno – pamiętajcie, że dziecko nie powinno jeść tego, czego sami byście nie zjedli. Jeśli sami dbacie o zdrowie, wiedzcie, że dziecko wymaga tej dbałości o wiele więcej.

Produkty, których lepiej nie podawać dzieciomProdukty, których lepiej nie podawać dzieciom

  • Kolorowe napoje

Nieważne czy mowa o wodach smakowych czy soczkach w kolorowych butelkach – wszystkie tego typu napoje powinny być ograniczone do minimum jeśli nie całkowicie wyłączone z diety malucha. Dlaczego? Wystarczy, że zajrzycie do składu. Znajdziecie tam sam cukier, którego dzieci po prostu nie potrzebują. Jeśli chcecie, by Wasza pociecha była zdrowa, lepiej od małego podawać jej wodę.

 

  • Jogurty

Nie będziemy wymieniać konkretnych marek, jednak dokładnie wiecie, o jakie produkty chodzi, prawda? To wszystkie mega owocowe i mega fajne jogurciki dla dzieci, które maluchy zajadają aż uszy im się trzęsą. Nic w tym dziwnego – w składzie znowu znajdziecie cukier, a także regulatory kwasowości i barwniki. Brzmi jak coś, co chcielibyście zjeść? Raczej nie.

 

  • Wiele kaszek dla niemowląt

 

Rozszerzanie diety niemowlęcia to odpowiedzialne zadanie. Przejście z posiłku pełnowartościowego, jakim jest mleko matki, na stałe pokarmy może być dla dziecka trudne. Dlatego w żadnym wypadku nie należy dawać mu kaszek z cukrem, aromatami i konserwantami. Z łatwością przygotujecie kaszkę samodzielnie – na mleku krowim bądź roślinnym, z dodatkiem banana bądź innych owoców. Znacznie zdrowiej i znacznie smaczniej. Jeżeli dbamy o własne posiłki, warto również przyjrzeć się diecie naszych najmłodszych. Nasz catering dietetyczny przygotowuje właśnie ofertę wraz z kalkulatorem dla dzieci!