Produkty, z których lepiej zrezygnować będąc na diecie

 

Dieta często kojarzy nam się z koszmarem głodu, jedzeniem jedynie listka sałaty. To oczywiście przesada i zupełna nieprawda. Jednak istnieją produkty, których naprawdę nie powinniśmy jeść, gdy jesteśmy na diecie. Bo to może popsuć nasz plan, może zniweczyć wszystko to, co osiągnęliśmy. Naprawdę nie warto. Co to za produkty?

Gotowe produkty

Nie chce Wam się gotować i już sięgacie po gotowy produkt leżący na półce? Lepiej schowajcie tę rękę do kieszeni i odejdźcie. To może i wygląda ładnie, ale z pewnością ma całą masę soli, która nie pomaga w diecie. Nie tylko podnosi ciśnienie, ale także zatrzymuje wodę w organizmie, przez co jesteśmy napuchnięci i gorzej się czujemy. Dodatkowo tego typu produkty mogą mieć sporo wzmacniaczy smaku. Pamiętajcie, przed zakupem czegoś gotowego, czytajcie składy.

 

Alkohol

Oj tak, to kolejny produkt, którego lepiej nie brać pod uwagę na diecie. Lampka czerwonego wina od czasu do czasu nam nie zaszkodzi, jednak częstsze picie piwa czy też imprezy zakrapiane wódką mogą kiepsko się skończyć. To źródło pustych kalorii, ale także idealny wyzwalacz dla naszego żołądka, który nagle zaczyna potrzebować przekąsek. Pod wpływem alkoholu niejedna osoba złamała swoją dietę.

 

Słodzone napoje

Nieważne czy jest to słodzik czy cukier – słodzone napoje nie służą naszej diecie. Zwiększają apetyt na słone przekąski, ale także podwyższają poziom glukozy we krwi. To samo dotyczy soków owocowych, których również powinniśmy unikać. Lepiej zjeść trochę owoców, zamiast pić sok czy napój.

 

Niektórych produktów po prostu nie warto jeść. Inne mogą mieć lepsze zastępniki. Przede wszystkim jednak pamiętajmy, że sprawdzanie składu i myślenie podczas zakupów to podstawa dobrej diety. Jeżeli nie jesteśmy specjalistami w zakupach zdrowych produktów, warto skorzystać z pomocy sprawdzonego cateringu dietetycznego