Przewodnik dla kawoszy – która kawa jest najzdrowsza?

 

Przewodnik dla kawoszy która kawa jest najzdrowsza?

Kto z nas wyobraża sobie życie bez kawy? Cóż, pewnie jest takich osób całkiem sporo, zwłaszcza że istnieje yerba mate, z którą także można spędzić miło poranki. W SpokoBOX nie ukrywamy jednak, że kawa potrafi pobudzić nas do działania i wcale się tego nie wstydzimy! Kawę można kochać i wypijać każdego dnia, jednak warto najpierw zadać sobie ważne pytanie. Czy kawa jest zdrowa? A może inaczej – która będzie najzdrowsza?

Przewodnik dla kawoszy – która kawa jest najzdrowsza?

Czy kawa jest zdrowa?

 

Wyjaśnijmy coś sobie – kawa nie jest szkodliwa dla naszego organizmu. Jeśli oczywiście nie pijemy jej w nadmiarze, nie dosładzamy, nie zalewamy masą śmietanki czy słodzonych syropów. Działa wspierająco na metabolizm, jest silnym antyoksydantem i tak zwanym naturalnym spalaczem tłuszczu. W naszym cateringu dietetycznym, często wykorzystujemy kawę nie tylko w formie deserów! Również dania obiadowe  wzmacniamy aromatyczną kawą! Jednak czy kawa jest kawie równa?

 

Kawa rozpuszczalna 

Kawa rozpuszczalna to najłatwiejszy to przyrządzenia napar kawowy – nie jest jednak tak pobudzający, jak tradycyjna arabica. Trudno bowiem nazwać ją tradycyjną kawą. Powstaje podczas procesu liofilizacji bądź suszenia gotowego wywaru. Dodatkowo może znaleźć się w niej ochratoksyna A, która jest substancją rakotwórczą. To nie brzmi zbyt zdrowo.

 

Kawa parzona

 

Parzenie kawy mielonej jest już lepszym, choć nadal nie idealnym sposobem na przygotowanie kawy. Dlaczego? Długi proces parzenia sprawia, że kawa staje się gęstą zawiesiną, podrażniającą żołądek, wątrobę oraz pęcherz. Im szybciej parzona jest kawa, tym lepiej.

 

Kawa z ekspresu

 

Dlatego właśnie idealną kawą jest...espresso. Parzona przez maksymalnie 30 sekund kawa zawiera skoncentrowaną dawkę kofeiny bez żadnych zbędnych dodatków. Samo dobro! Pamiętajmy jednak, że kilka tych malutkich kaw dziennie może być przesadą. Lepiej z tym nie przesadzać. Przecież najzdrowszym napojem zawsze pozostanie woda.

Jakie posiłki przygotowujemy w SpokoBOX z wykorzystaniem kawy? O tym możecie przekonać się zamawiając TUTAJ nasz zestaw SpokoBOX