Przykładowa dieta redukcyjna

 

Dieta redukcyjna to najlepszy sposób na to, by zgubić dodatkowe kilogramy w normalnym, zdrowym tempie. Jeśli ktoś obiecuje Wam utratę pięciu kilogramów w tygodniu, nie traktujcie tego poważnie. Po tym czasie, bez trzymania diety, znowu przytyjecie. Dlatego zamiast wierzyć w cuda zacznijcie korzystać z redukcji. Na czym to polega? Jak wygląda przykładowa dieta redukcyjna?

 

Na czym polega dieta redukcyjna?

 

Dieta redukcyjna ma na celu dostarczenie nam mniejszej ilości kalorii, niż wynosi nasze zapotrzebowanie całkowite. Oznacza to zatem, że spalamy więcej niż przyjmujemy. Nie ma w tym jednak niczego krzywdzącego dla organizmu, gdyż nie głodzimy go i nie narażamy na braki – zarówno mineralne jak i w substancjach odżywczych. Dieta redukcyjna polecana jest osobom z otyłością ale także tym, które chcą zrzucić tylko kilka kilogramów. Odpowiednio zbilansowana uczy nas także zdrowszego podejścia do jedzenia. Polecane jest korzystanie z cateringu dietetycznego o dobranej kaloryczności, by nie musieć samodzielnie liczyć kalorii. Może to bowiem powodować pomyłki, które udaremnią nam szybkie osiągnięcie efektów.

 

Przykładowe menu

 

Przykładowe menu cateringu dietetycznego z diety redukcyjnej to:

  • Mini serniczki mango z granatem na śniadanie
  • Tiramisu jaglane jako przekąska
  • Stir-fry z indykiem, warzywami i kaszą bulgur na obiad
  • Melon w szynce na przekąskę
  • Carpaccio z buraka z serem feta i pestkami dyni jako kolacja

Jak zatem widać tego typu menu zawiera dosłownie wszystko, co powinien przyswajać człowiek w ciągu doby – białko, węglowodany, warzywa i owoce, które obfitują w minerały oraz witaminy. Co więcej, jedząc w ten sposób nie odczuwamy głodu, nawet przy mniejszej niż zwykle kaloryczności. Takie chudnięcie to sama przyjemność!