Wegańskie śniadanie Warszawa i inne miasta

 

Weganie mają utrudnione życie. Wszystko przez to, że nadal znajduje się zbyt mało miejsc, które podają tego typu jedzenie. A mogłoby się wydawać, że nie jest tak trudno dołączyć do menu kilku pozycji, które zadowolą wegan. Całe szczęście mogą oni także korzystać z cateringu dietetycznego w Warszawie i innych miejscach w Polsce. Co powinno pojawić się na talerzu weganina podczas śniadania?

Zdrowe wegańskie śniadanie?

 

Kiedy myślicie „śniadanie” widzicie…owsiankę! Przynajmniej u nas tak to działa. Owsianka to doskonałe śniadanie, które dostarcza nam węglowodanów złożonych, mogących porządnie obudzić nas z samego rana. Do niej dodajemy zwykle owoce i bakalie, a nawet miód – jeśli lubimy trochę więcej słodyczy. Owsianka jest także idealnym śniadaniem wegańskim. Tak, wiemy, mleko nie jest wegańskie. Jednak z łatwością możemy zastąpić je mlekiem roślinnym, które kupimy lub zrobimy samodzielnie. Jeśli z kolei wolimy owsiankę na zimno – możemy zrobić ją z wegańskim jogurtem.

A co dla tych, którzy wolą śniadania wytrawne? Tofucznica! Tak, dobrze widzicie. Tofucznica to zastępnik jajecznicy, która smakuje wprost wyśmienicie. Przygotujemy ją z tofu i płatków drożdżowych, odrobiny wody i dodatków, które zawsze umieszczamy w jajecznicy. Ze szczypiorkiem jest przepyszna. Tofu jest doskonałym źródłem białka, które warto uzupełnić także o węglowodany – chleb pełnoziarnisty powinien spełnić swoje zadanie. A do tego warzywa – ogórek na kanapkę lub też sałatka z pomidorem i cebulą.

 

Tak przygotowane śniadanie spełni oczekiwanie każdego porannego głodomora. Nawet tego, który nie jest weganinem.