Zioła wspomagające odchudzanie

 

Kochamy zioła. Nadają smaku naszym potrawom i potrafią zdziałać cuda, gdy przychodzi o nasze zdrowie. Żeby wspomnieć choćby miętę, czystek bądź pokrzywę. Jednak zioła potrafią nie tylko uśmierzyć ból czy wpłynąć pozytywnie na nasz wygląd. Mogą również pomóc w dość żmudnym i trudnym dla niektórych okresie odchudzania. Które zioła warto dołączyć do swojej diety, ciesząc się z ich niezwykłych właściwości?

Zioła wspomagające odchudzanie

Mięta pieprzowa

 

Wspomniana już wcześniej mięta to nie tylko doskonałe „lekarstwo” na ból brzucha. Ze względu na swoje właściwości może także usprawnić proces chudnięcia. Wpływa bowiem pozytywnie na przemianę materii, produkcję większej ilości kwasów żołądkowych oraz żółci. Dodatkowo reguluje pracę jelit. Poza tym – i to warto zapamiętać – napar z mięty może być wybawieniem dla osób, które uwielbiają podjadać słodycze. Sam aromat mięty pomaga zwalczyć tę ogromną pokusę.

 

Babka płesznik

 

To jedno z ziół, które z pewnością kojarzycie z nazwy, jeśli korzystaliście wcześniej z suplementów na odchudzanie. Tak, babka płesznik znajduje się w większości z nich. Zawiera duże ilości błonnika, który zapewnia nam nie tylko lepszą pracę jelit, ale także pozwala dłużej odczuwać sytość. Dodatkowo zmniejsza wchłanianie się tłuszczu, co – w przypadku osób na diecie redukcyjnej – jest dość istotne.

 

Bazylia

 

Bazylia jest jedną z naszych ulubionych przypraw nie tylko ze względu na swój smak, ale także właściwości. Poprzez łagodzenie skurczów jelit oraz neutralizowanie kwasów, bazylia jest wyjątkowo pomocna przy wzdęciach. Nierzadko to one są przyczyną napęczniałego brzucha. Dlatego jeśli odchudzacie się, a brzuch nadal się nie zmienia, warto sprawdzić czy bazylia pomoże.

 

A jakie są Wasze ulubione zioła, które sprawdziły się podczas odchudzania?