DIETA HASHIMOTO 2000 kalorii


 • cena za dzień
  cena za wszystkie dni 1 480,00 zł
 • SPRAWDŹ TERAZ - GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY!SPRAWDŹ TERAZ - GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY!

  Chcesz wykluczyć produkty z diety?  Wybierz ilość a produktów wpisz w koszyku.

   

  WARSZAWA - WROCŁAW - ŁÓDŹ - KRAKÓW - ŚLĄSK - PODKARPACIE - TRÓJMIASTO - POZNAŃ - KATOWICE - CZĘSTOCHOWA - BIAŁYSTOK - LUBLIN - BYDGOSZCZ - TORUŃ
  dowiedz się więcej o STREFACH DOSTAW 

 • Realizacja dostawy w dniu:
 • Wybierz daty.
 • Dodaj recenzję:

Dla osób z chorobami tarczycy, w szczególności Hashimoto. Program wyklucza gluten, laktozę, kukurydzę i soję.

 

Dla kogo?

Program przeznaczony dla osób mających zdiagnozowane lub u których istnieje podejrzenie przewlekłego limfocytarnego zapalenia tarczycy. Jest to choroba określana jako Hashimoto i należy do grupy chorób autoimmunologicznych.

Przyczyny jej rozwoju nie są w pełni znane, ale uważa się, że istotną rolę w jej rozwoju odgrywają predyspozycje genetyczne oraz czynniki środowiskowe. Chorują osoby w różnym wieku, zarówno kobiety jak i mężczyźni, jednak dane epidemiologiczne wskazują na największą zachorowalność wśród kobiet pomiędzy 30 a 50 rokiem życia.

W leczeniu poza stosowaniem odpowiedniej farmakologii bardzo istotny jest styl życia, którego główną składową jest nasz codzienny sposób odżywiania. W wielu pracach naukowych dotyczących choroby Hashimoto podkreśla się rolę sposobu żywienia oraz prawidłowej podaży składników odżywczych w jej powstawaniu oraz przebiegu. Odpowiednio zbilansowana dieta, dostarczająca odpowiednich składników odżywczych wykorzystywanych do syntezy hormonów tarczycy oraz unikanie produktów, które mogą ten proces zaburzać jest ważnym czynnikiem wspomagającym leczenie.

By wspierać prawidłową czynność gruczołu tarczycowego codzienne menu powinno być zgodne z zasadami prawidłowego żywienia, dostarczać odpowiednich ilości pełnowarościowego białka, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, węglowodanów o niskim IG, jak również żelaza, selenu, jodu, cynku, witamin antyoksydacyjnych oraz witaminy D i B12.

Czy to jest dieta?

W toku ustaleń z dietetykiem medycznym, mgr Ewą Jagodzińską, stworzyliśmy program najlepiej możliwie spełniający potrzeby osób cierpiących na chorobę Hashimoto. W naszym programie wykluczamy:

 • gluten (następujące zboża i ich przetwory: pszenica, żyto, jęczmień i owies)
 • laktozę (wszelkie przetwory z mleka zwierzęcego, nawet te zawierające bardzo małe ilości laktozy)
 • soję (łącznie z mlekiem sojowym; jednak stosujemy tofu, czyi sfermentowaną soję, z uwagi na niewystępowanie w tofu fitoestrogenów)
 • kukurydzę, mąkę kukurydzianą i jej przetwory

Program zakłada również niski indeks glikemiczny potraw.

Jednocześnie dbamy o smak i różnorodność tak, aby Klienci korzystający z tego Programu nie mieli poczucia bycia na diecie. Smaczny chleb na zakwasie gryczanym doskonale zastąpi chleb pszenny, a pudding z nasion chia na mleku kokosowym będzie świetną alternatywą dla mlecznych deserów.

Publikacje naukowe mówią, iż u osób cierpiących na chorobę Hashimoto często współwystępują  inne jednostki chorobowe o podłożu autoimmunologicznym m.in. celiakia, cukrzyca typu I czy łuszczyca. Szczególnie zalecamy wykluczenie celiakii, która może nie dawać oczywistych objawów.

Indywidualne podejście?

Osoby zainteresowane indywidualnym podejściem dietetycznym i diagnostyką, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z dietetykiem medycznym współpracującym ze SpokoBOX, mgr Ewą Jagodzińską.

 

mgr Ewa Jagodzińska
dietetyk medyczny  (spec. żywienia i wspomagania dietetycznego w sporcie)

Należy do Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, Polskiego Towarzystwa Dietetyki a także Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Na co dzień pracuje w szpitalu, przyjmuje pacjentów prywatnie oraz prowadzi liczne warsztaty i szkolenia. Jest ekspertem portali o zdrowiu, jak również udziela wypowiedzi dla mediów. Cały czas aktywnie poszerzając swoją wiedzę, gdyż jej praca jest jej największą pasją.

Kontakt: www.dietivita.pl info@dietivita.pl Tel: + 48 506 433 795

 

 

PRZYKŁADOWE MENU

 • Śniadanie 
  Pasta ze świeżo gotowanej ciecierzycy z łagodnym aywarem z dodatkiem świeżych pomidorów i chrupiącej sałaty oraz razowy chleb z gryki i amarantusa na zakwasie gryczanym.
 • 2-gie śniadanie 
  Pudding z nasion chia na mleku kokosowym z musem mango.
 • Obiad 
  Pierś kurczaka zagrodowego po meksykańsku, lekko pikantna, z dwoma odmianami fasoli i z soczewicą, oraz z ryżem paraboiled z aromatyczną kurkumą i kiełkami słonecznika.
 • Przekąska 
  Babeczka z ciecierzycy z suszonymi pomidorami.
 • Kolacja 
  Carpaccio z buraka z tofu zapiekanym w pikantnych przyprawach z pestkami dyni.