FAQ

Dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z dietą pudełkową SpokoBOX?

A może jesteś już stałym wyjadaczem i o cateringach wiesz wszystko?

Niezależnie od tego, jak zaawansowana jest Twoja przygoda z cateringiem dietetycznym, nasz Zespół przygotował odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania :)

 

 1. W jakich godzinach odbywają się dostawy?

Wszystko zależy od wybranego miasta. W Warszawie dostawy odbywają się zazwyczaj w godzinach: 02:00-09:00, w przypadku miejscowości podwarszawskich przedział obowiązujący to: 01:00-06:00. W Trójmieście, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu oraz pozostałych miastach dostawy odbywają się zazwyczaj od 02:00 do godz. 07:00 lub 08:00. Sprawdź czy do Ciebie dojedziemy: Zasięg dostaw 

 1. Czy można wybrać przedział czasowy dostaw?

We wszystkich dostępnych miejscowościach jest odgórnie określony zakres godzinowy, w którym odbywają się dostawy. Przykładowo, w Warszawie dostawy odbywają się w zakresie 02:00 - 09:00, w Krakowie 02:00 - 07:00, a w Łodzi 01:00 - 06:00. Czasami istnieje możliwość określenia węższego zakresu godzin dostaw, np. aby w Krakowie paczka została dostarczona najpóźniej do g. 6:00, jednak jest to możliwe tylko po wcześniejszym uzgodnieniu z BOK. Należy wziąć również pod uwagę fakt, iż nie ma możliwości wyboru godziny, od której mogą odbywać się dostawy, można wskazać jedynie godzinę maksymalną. W jakim powinna pojawić się paczka, jednak należy to najpierw uzgodnić z BOK.

 

 1. Czy dostawy realizowane są codziennie?

Nasze dostawy odbywają się od poniedziałku do soboty. Każdego dnia kurier dostarcza świeżo przygotowany zestaw SpokoBOX. W niedzielę nie realizujemy dostaw, w sobotę mogą Państwo otrzymać dwie paczki, zarówno zestaw na sobotę, jak i na niedzielę (różne posiłki).

 

 1. Czy można wykupić zestaw testowy?

W naszej ofercie, aby przetestować wybraną dietę SpokoBOX, wystarczy zamówić dowolny 1 dzień diety. W ofercie nie posiadamy specjalnych zestawów próbnych, jednak jak najbardziej można złożyć zamówienie na jeden dzień, wtedy obowiązująca cena jest taka, jak w cenniku na naszej stronie. Zalecamy jednak wykupienie minimum 3-dniowgo abonamentu, aby ocena mogła być miarodajna, a nasz Klient mógł poznać więcej smaków SpokoBOX! Przejdź do panelu zamówienia

 

 1. Czy można zamówić dietę składającą się z mniejszej ilości posiłków, np. z 3 lub 4?

W większości z oferowanych przez nas diet istnieje możliwość rezygnacji ze śniadania lub kolacji, co dodatkowo obniża cenę dzienną zestawu o 6zł. Należy jednak pamiętać, iż w przypadku rezygnacji z danego posiłku, wartość kaloryczna całego zestawu maleje o wartość kaloryczną tego posiłku. Dodatkowo, posiadamy programy dietetyczne, które bazowo zakładają mniejszą ilość posiłków np. dieta ketogeniczna, w której zawsze są 4 posiłki dziennie.  Dostępne są również zestawy 3 Posiłkowe (śniadanie, obiad, kolacja).Przejdź do panelu zamówienia

 

 1. Czy rezygnacja ze śniadania/kolacji w danej diecie obniża kaloryczność całego zestawu?

Tak, w przypadku rezygnacji ze śniadania lub kolacji w danej diecie, wartość kaloryczna całego zestawu będzie niższa o wartość kaloryczną tego posiłku. Wartość kaloryczna śniadania lub kolacji stanowi ok. 20-25% łącznej wartości kalorycznej zestawu. Przykładowo, przy rezygnacji ze śniadania w programie 1200kcal, łączna kaloryczność zestawu będzie wynosić ok. 950 - 1000 kcal. Pozostałe kalorie należy uzupełnić we własnym zakresie. Przejdź do panelu zamówienia 

 

 1. Do której godziny można zmienić adres dostawy na następny dzień?

W przypadku pilnego wyjazdu, choroby bądź innych okoliczności z łatwością przyjmujemy zmianę adresu dostawy na następny dzień. Informacja taka musi do nas wpłynąć maksymalnie do godziny 13:00 w dniu roboczym, poprzedzającym dostawę (informację należy zgłosić telefonicznie, bądź mailowo, zmian nie należy wprowadzać samodzielnie w Panelu Klienta).

 

 1. Czy w trakcie abonamentu można zmienić rodzaj diety lub kaloryczność?

Jesteśmy elastyczni, a zadowolenie naszych Klientów jest dla nas najważniejsze. Jeżeli początkowo wybrana dieta nie spełnia oczekiwań, postaramy się znaleźć taką z naszej oferty, która będzie idealnie dopasowana. W razie potrzeby, odpowiednio przeliczymy wycenę dla nowej diety, bądź zmienimy długość dostaw. Wszystko po to, aby zmiana nie wymagała dodatkowych kosztów, a Klient mógł nadal cieszyć się smakiem i jakością SpokoBOX.

Skorzystaj z pomocy dietetyka SpokoBOX

 

 1. Czy można korzystać z wykluczeń składników i w jaki sposób?

W naszej ofercie oprócz programów stworzonych z myślą o specyficznych potrzebach organizmu (np.dieta bez laktozy  dieta bez glutenu.  Wszystkie inne wykluczenia, należy konsultować bezpośrednio z Biurem Obsługi Klienta. 

 

 1. Kiedy najpóźniej można odwołać dostawę z danego dnia?

Zgodnie z naszym regulaminem oraz wymogami logistycznymi, odwołania oraz przesunięcia dni dostaw możliwe są najpóźniej do godz. 10:00 na jeden dzień roboczy przed planowaną dostawą. Informacje należy zgłosić BOK telefonicznie, bądź mailowo. Wszelkie zmiany, wprowadzone samodzielnie przez Państwa w Panelu klienta, nie będą uwzględniane w systemie, ani w zamówieniach. Na ten moment nie można samodzielnie dokonywać jakichkolwiek zmian.

 

 1. Jak wygląda dostawa zestawów na weekend?

Dostawy weekendowe odbywają się w sobotę w godzinach wczesnoporannych. Weekendowa dostawa zawiera zestawy na 2 dni (sobotę i niedzielę). Zamówienia złożone jedynie na niedzielę, również będą dostarczone w sobotę.

 

 1. Na jak długo można zawiesić dostawy abonamentu?

Rozumiemy, że życie każdego może zaskoczyć. Dlatego w SpokoBOX dopuszczamy w sytuacjach wyjątkowych na zawieszenie opłaconego już abonamentu. Długość zawieszenia, ustalana jest indywidualnie. Skontaktuj się z nami

 

 1. Kiedy najpóźniej mogę opłacić zamówienie?

Zachęcamy do opłacania zamówień zaraz po ich złożeniu, korzystając z szybkich płatności Przelewy24 (możliwa płatność blikiem, kartą itp.). W ten sposób Twoje zamówienia mogą zostać przyjęte do realizacji w najszybszym możliwym terminie. W przypadku opłacania zamówień w sposób tradycyjny (przelewem bankowym lub przez oddział płatniczy), wpłata musi zostać zaksięgowana na naszym koncie najpóźniej do godziny 10:00 rano na dzień roboczy przed pierwszą planowaną dostawą, dlatego też prosimy o przesyłanie możliwie jak najwcześniej, potwierdzeń płatności na nasz adres mailowy - spokobox@spokobox.eu -  pozwoli nam to na bezproblemowe uruchomienie zamówień. Potwierdzenia wysyłane wiadomością MMS nie są akceptowane. Wszelkie wiadomości MMS wysyłane do nas niestety nie dochodzą, gdyż telefon podłączony jest do centrali telefonicznej. W przypadku braku potwierdzenia, czy terminowej płatności, zamówienia będą anulowane lub termin ich realizacji ulegnie zmianie (dostawy zostaną przełożone).

14. W jaki sposób mogę skorzystać ze zniżki na wspólną dostawę? 

Warunkiem udzielenia zniżki na wspólną dostawę jest złożenie wspólnego zamówienia o tym samym numerze w sklepie online. Dostawy wszystkich diet muszą posiadać ten sam numer zamówienia (np.:11052) a dostawy muszą być zaplanowane w tych samych terminach.  Złożenie dwóch osobnych zamówień nie stanowi podstawy do udzielenia zniżki na wspólną dostaw, nawet wtedy gdy adres dostawy jak i terminy  tych dostaw są takie same.