Czy woda z cytryną odchudza?

 

W Internecie aż roi się od sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jednak odchudzanie się bywa trudne, zwłaszcza jeśli nasza dieta jest nieodpowiednia. Czy zatem warto chwytać się internetowych sposobów na odchudzanie? To zależy – niektóre mogą być dobre dla naszego zdrowia. Jak na przykład picie wody z cytryną.

Woda z cytryną a odchudzanie

 

Woda z cytryną pita na czczo to jeden ze sposobów, który ponoć ma umożliwić nam schudnięcie. W tym momencie odpowiemy na pytanie, czy rzeczywiście jest to skuteczny sposób. Nie, nie jest. Schudnąć możemy tylko wybierając zdrową dietę, ćwicząc lub spożywając mniej kalorii niż wynosi nasze zapotrzebowanie kaloryczne. Woda nie sprawi, że nagle magicznie zaczniemy tracić na wadze. Jednak może wnieść kilka pozytywnych zmian do naszego życia. Jakich?

 

Wpływ wody z cytryną na zdrowie

 

Wypijanie codziennie rano szklanki wody z cytryną jest bardzo zdrowym nawykiem. Nawet jeśli dzięki niemu nie schudniemy, warto wprowadzić go do nasze rutyny. Dlaczego? Przede wszystkim zaczynanie dnia od szklanki wody uznawane jest za doskonały sposób na „obudzenie” organizmu. Umożliwia nie tylko nawodnienie się, ale także przygotowanie układu pokarmowego do całego dnia pracy. Cytryna natomiast jest idealnym dodatkiem. Zawiera witaminę C, która jest silnym antyoksydantem. Dodatkowo zawarte w niej związki umożliwiają pobudzenie układu trawiennego, umożliwiając dzięki temu usunięcie toksyn z organizmu. Cytryna odpowiada także za odkwaszenie organizmu oraz poranne pobudzenie. Wychodzi zatem na to, że nie potrzebujemy do tego kawy.

 

Jeśli chcemy dodatkowo pobudzić nasz metabolizm, możemy dodać do porannej szklanki wody z cytryną odrobinę startego imbiru. To również nie sprawi, że nagle zaczniemy chudnąć. Może jednak przyspieszyć ten proces. Chyba warto spróbować, prawda?