Czym zastąpić słodzone napoje?

 

Słodzone napoje to zmora każdego rodzica ale także niejednej osoby dorosłej, która nie ma dzieci. Są właściwie wszędzie i krzyczą do nas z półek sklepowych. Nie są zdrowe choć dla wielu z nas są smaczne. Orzeźwiają w upalne lato, jednak jeśli policzymy ilość znajdującego się w nim cukru prawdopodobnie złapiemy się za głowę. Warto zatem pokombinować czym możemy zastąpić słodzone napoje.

Woda z owocami

Najlepszym sposobem na zastąpienie słodzonych napojów jest skorzystanie z naturalnego słodzika jakim są owoce. To opcja idealna dla dzieci, które nie przepadają za samą wodą, bez żadnego smaku. Jeśli chcemy, by smak był jeszcze bardziej wyrazisty, możemy zmiksować owoce z wodą w blenderze, a następnie przesiać je przez sitko. W ten sposób otrzymamy naturalny, zdrowy napój na bazie wody. Chociaż wiele rodziców zastępuje słodzone napoje sokami, nie jest to zbyt dobry pomysł na dłuższą metę. Musimy bowiem pamiętać, że soki także zawierają cukier, a duże ilości wypijanego napoju dziennie sprawią prędzej czy później, że ilość cukru w organizmie będzie wysoka. Zwłaszcza u dziecka.

 

Woda z miodem

Jeśli napój jest zbyt mało słodki, możemy dosłodzić go miodem. Jednak jest to opcja, którą powinniśmy stosować tylko raz na jakiś czas. Dużo lepszą metodą jest oswajanie dziecka ze smakiem wody bądź wody z owocami, niż dodawanie miodu, który – choć zdrowy – również jest pełen cukrów.

 

Jaki z tego morał? Że najlepszym zastępnikiem dla słodkich napojów jest woda. Po prostu – bez żadnych dodatków i ulepszaczy. Jeśli jest z tym problem możemy wykazać się owocową kreatywnością. Lepiej jednak postawić na smaki bez ulepszaczy.