Fit przepisy, które Ci pomogą!

 

Przejście na dietę nie musi być trudne – wystarczy traktować to jako sposób na odżywianie się zdrowiej, a nie na jedzenie mniej. Wcale nie musimy znacznie się ograniczać. Po prostu zajdźmy sposoby na to, by przemycać wiele zdrowia do posiłków. Jak? Zainwestuj w dietę pudełkową  SpokoBOX i sprawdź nasze menu! 

Prosta owsianka

Zacznijcie dzień od węglowodanów w najlepszej postaci – pysznej owsianki, która da Wam masę energii. Ugotujcie ją na mleku lub mleku roślinnym, dodajcie przyprawy (na przykład cynamon, który wspiera przemianę materii) i jabłka. W ten sposób możecie pozbyć się nawyku jedzenia kanapek z białego pieczywa ze sztuczną szynką (i bez warzyw) bądź tym bardziej nie jedzenia niczego.

 

Sałatka na obiad

Obiad nie musi składać się z ziemniaków, sosu i kawałka mięcha. Zadbajcie o to, by w tym posiłku znalazło się sporo zielonego. Rukola, roszponka, szpinak, oliwki, pomidorki koktajlowe, może trochę surowej cukinii, ziarna, orzechy i żurawina. Jako białko – trochę tofu lub kurczak gotowany na parze, jednak nie w ogromnych ilościach, 100 gram wystarczy. Wszystko to podlejcie oliwą z oliwek z sokiem cytrynowym. Sałatka będzie pyszna i sycąca, sami się przekonacie.

 

Kolacja z łososiem

Kolacja to dla wielu z nas znowu te same kanapki albo spóźniony obiad, który też nie wygląda zbyt dobrze. Zamiast tego zdecydujmy się na lekką kaszę, bez żadnego sosiku i kawałek pieczonego lub gotowanego na parze łososia. Do tego dodajmy warzywa – może szparagi albo trochę utartej marchwi? To będzie dobra i lekka kolacja.

 

Nietrudno rozpocząć dietę, jeśli myślimy o tym, co kładziemy na talerzu. Zmieniajcie nawyki, decydujcie się na nowe smaki i pamiętajcie o warzywach, a z pewnością Wam się uda.