Fit przepisy, które pomogą Ci przygotować się do przejścia na dietę

 

Przejście na dietę nie musi być trudne – wystarczy traktować to jako sposób na odżywianie się zdrowiej, a nie na jedzenie mniej. Wcale nie musimy znacznie się ograniczać. Po prostu zajdźmy sposoby na to, by przemycać wiele zdrowia do posiłków. Jak? Te przepisy pomogą Wam przygotować się do przejścia na dietę.

Prosta owsianka

Zacznijcie dzień od węglowodanów w najlepszej postaci – pysznej owsianki, która da Wam masę energii. Ugotujcie ją na mleku lub mleku roślinnym, dodajcie przyprawy (na przykład cynamon, który wspiera przemianę materii) i jabłka. W ten sposób możecie pozbyć się nawyku jedzenia kanapek z białego pieczywa ze sztuczną szynką (i bez warzyw) bądź tym bardziej nie jedzenia niczego.

 

Sałatka na obiad

Obiad nie musi składać się z ziemniaków, sosu i kawałka mięcha. Zadbajcie o to, by w tym posiłku znalazło się sporo zielonego. Rukola, roszponka, szpinak, oliwki, pomidorki koktajlowe, może trochę surowej cukinii, ziarna, orzechy i żurawina. Jako białko – trochę tofu lub kurczak gotowany na parze, jednak nie w ogromnych ilościach, 100 gram wystarczy. Wszystko to podlejcie oliwą z oliwek z sokiem cytrynowym. Sałatka będzie pyszna i sycąca, sami się przekonacie.

 

Kolacja z łososiem

Kolacja to dla wielu z nas znowu te same kanapki albo spóźniony obiad, który też nie wygląda zbyt dobrze. Zamiast tego zdecydujmy się na lekką kaszę, bez żadnego sosiku i kawałek pieczonego lub gotowanego na parze łososia. Do tego dodajmy warzywa – może szparagi albo trochę utartej marchwi? To będzie dobra i lekka kolacja.

 

Nietrudno rozpocząć dietę, jeśli myślimy o tym, co kładziemy na talerzu. Zmieniajcie nawyki, decydujcie się na nowe smaki i pamiętajcie o warzywach, a z pewnością Wam się uda.