Herbata na odchudzanie – którą najlepiej wybrać?

 

Osoby pragnące zrzucić kilka kilogramów zawsze poszukują różnych sposobów na to, by zrobić to szybciej i efektywniej. Nie ma się czemu dziwić – zwłaszcza jeśli nie mamy zbyt pozytywnych doświadczeń z dietami. Aby pomóc trochę swojemu metabolizmowi możemy pić więcej…herbaty. Tak! Ten pyszny napój podkręca przemianę materii i pozwala nam szybciej pozbywać się tkanki tłuszczowej. Dlaczego? Jakie herbaty najszybciej nam pomogą?

Herbata a odchudzanie

Dlaczego herbata odchudza?

 

Herbata jest nie tylko pysznym naparem, który wypijamy z chęcią o różnych porach dnia. Jest także doskonałym sposobem na przyspieszenie metabolizmu. Dlaczego? Zawarta w niej kofeina (znana pod nazwą teina) przyspiesza podstawową przemianę materii, a co za tym idzie przyspiesza tempo spalania. Dodatkowo w herbacie znajdziemy także antyoksydanty, które chronią nas przed działaniem wolnych rodników. Antyoksydanty, w tym przypadku katechiny, odpowiadają także za większe zużycie energii, a przez to za szybsze spalanie tłuszczu. Wskazuje się również, że osoby regularnie pijące herbatę mają statystycznie mniejszy problem z gromadzeniem się tłuszczu w okolicach brzucha.

 

Jakie herbaty pić, by wpłynąć na odchudzanie?

 

Właściwie każda herbata będzie odpowiednim wyborem. Kierujmy się przede wszystkim smakiem, który lubimy – pamiętajmy, że herbatę trzeba pić regularnie, by zauważyć pozytywne efekty jej działania. Biała herbata, z wszystkich rodzajów tego naparu, będzie jednak z pewnością najlepszym wyborem pod kątem odchudzania, a także ochrony przed wolnymi rodnikami. Zawiera ona bowiem trzy razy więcej antyoksydantów niż zwykła czarna herbata.

 

Pijcie herbatę codziennie – nie tylko dlatego, by schudnąć szybciej. To po prostu pyszny napój, który doskonale wpływa na układ trawienny.