Ile kroków dziennie robić, by schudnąć?

 

Wysiłek fizyczny, nieważne jaki, to zawsze krok do zdrowia. W ten sposób możemy zwiększyć wytrzymałość swojego organizmu, przeciwdziałać chorobom i otyłości, ale także po prostu czuć się lepiej – dzięki stałemu dopływowi endorfin. Od jakiegoś czasu jedną z popularniejszych aktywności fizycznych jest chodzenie. Kroki robimy chętniej głównie dlatego, że możemy liczyć je za pomocą naszych smartwatchów. W ten sposób zauważamy, jak aktywni jesteśmy każdego dnia. Jednak ile kroków powinniśmy robić, by zauważyć realne efekty?

Ile kroków dziennie powinniśmy robić?

 

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) to między 6 a 8 tysiącami kroków. Jeśli każdego dnia ruszamy się na przykład w drodze do pracy i z pracy, a także na zakupy, może uda nam się dobić do tej liczby. Niestety statystyki nie wyglądają zbyt dobrze. Według nich przeciętnie robimy około 2,5 tysiąca kroków. To niezwykle mało. Nie ruszamy się w trakcie dnia, a tryb siedzący bardzo mocno przyczynia się do rozwoju otyłości. Zwłaszcza jeśli jest połączony z nieodpowiednią dietą. Dlatego aby zachować zdrowie warto zrezygnować z jeżdżenia windą czy też jeżdżenia do pracy.

 

Ile kroków robić, by schudnąć?

 

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy z nas potrzebuje innego wysiłku, by schudnąć. Jest to zależne od naszej wagi, wieku, stylu życia czy płci. Jeśli jednak chcemy schudnąć, kroki z pewnością nam w tym pomogą. Na początek wykonujmy ich dziennie tyle, ile zaleca WHO, z czasem dodając kolejne. Nie powinny być one jednak jedynym ćwiczeniem. Warto dołączyć o nich bieg czy jazdę na rowerze. No i oczywiście odpowiednią dietę  SpokoBOX