Jak odkwaszać organizm w naturalny sposób?

 

O naturalnym odkwaszaniu organizmu mogliśmy usłyszeć już jakiś czas temu. Swojego rodzaju moda na odkwaszanie odbiła się szerokim echem zwłaszcza w świecie celebrytów. Jednak nie ma tego złego, prawda? W ten sposób przynajmniej usłyszeliśmy więcej o równowadze kwasowo-zasadowej oraz o tym, że to, co jemy, ma znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. My powtarzamy to w kółko. O co zatem chodzi z tym całym zakwaszeniem i czy rzeczywiście jest ono tak straszne dla naszego ciała? Jak mamy się odżywiać, by zachować równowagę?

 

Dlaczego warto odkwaszać organizm?

O co chodzi z zakwaszeniem organizmu?

Zakwaszenie organizmu stało się dla wielu osób słowem kluczem, będącym przyczyną wszystkich chorób i zła na świecie. Oczywiście to przesada, choć mówi o dość istotnej zasadzie jaką jest utrzymanie równowagi w organizmie, także jeśli chodzi o nasze pH. Pamiętajmy jednak, że dla różnych organów przyjmujemy różne zakresy. W tym kontekście możemy mówić o kwasicy i zasadowicy, choć są to stany chorobowe. Czym innym jest zatem stan, w którym mówimy o chorobie, a czym innym ten, w którym organizm nie utrzymuje równowagi kwasowo-zasadowej.

 

Jak odkwasić organizm?

Wśród spożywanych przez nas produktów znajdziemy te zakwaszające i te alkalizujące. Do pierwszej grupy możemy zaliczyć mięso, jajka, sery, ryż czy ryby. Do drugiej – fasolę, cytrusy, mleko, świeże owoce i warzywa. Aby zatem zachować równowagę w swojej diecie wystarczy, by była ona różnorodna i dobrze zbilansowana. Nie ma wielkiej filozofii w odkwaszaniu organizmu, wystarczy po prostu układać swoją dietę w taki sposób, który zapewni naszemu ciału wszystko to, czego potrzebuje.