Jak wrócić do formy po wakacjach?

 

Wakacje to bardzo często czas aktywności – pływamy chętnie, by się ochłodzić, jeździmy na rowerze, spacerujemy. Żyć nie umierać. Jednak prawdą jest, że wakacje to także czas folgowania sobie. Częstego przygotowywania grilla czy picia dużych ilości alkoholu. Jak po czymś takim wrócić do formy?

Powrót do formy po wakacjach

 

Przede wszystkim zapomnijmy o jedzeniu tłustych karkówek i kiełbasek. Musimy wymazać tę część z pamięci, by przypadkiem nic takiego nas nie kusiło. Jeśli będziemy jeszcze uczestniczyć w grillu, nic nie stoi na przeszkodzie, by zjadać grillowane warzywa, które są pyszne i zdrowe jednocześnie. A także mało kaloryczne. Dużo łatwiej będzie nam od takiego letniego jedzenia przejść do diety, która powinna być bogata w warzywa i cukry złożone oraz lekkie białko.

Do tego powinniśmy pomyśleć o aktywności fizycznej. Zacznijmy od kroków – codziennie minimum 6000 kroków może odrobinę rozruszać nasz organizm, jeśli wakacje spędziliśmy raczej leniwie. Skorzystajmy także z pogody, by pojeździć na rowerze. Takie ćwiczenia są w stanie nie tylko umożliwić nam spalenie dodatkowych kalorii, ale przede wszystkim przygotować nas do bardziej intensywnych treningów.  

Powinniśmy także zmniejszyć ilość spożywanego alkoholu. Jeśli w wakacje przy każdym grillu czy spotkaniu ze znajomymi wypijaliśmy piwko lub dwa, teraz lepiej sobie odpuścić. Alkohol jest dość kaloryczny, jednocześnie sprawia, że chce nam się jeść więcej. Warto zatem zrezygnować z niego, przynajmniej przez kilka tygodni, by wrócić do rytmu przerwanej diety.

 

A może catering?

 

Po wakacjach catering dietetyczny dobrze nam zrobi. Przygotowane posiłki są lekkie i zdrowe, pełne wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Od nas z kolei nie wymagają żadnego wysiłku. To idealny sposób na to, by odżywiać się dobrze i nadal relaksować się w wakacyjnym stylu.