Mity o skutecznym odchudzaniu

 

Skuteczne odchudzanie to problematyczna kwestia – dla każdego, zwłaszcza po wielu przebytych dietach, może oznaczać coś innego.Powiedzmy jednak szczerze, skutecznie jest wtedy, gdy zauważamy różnicę na wadze, na miarce a także w naszym samopoczuciu. Bo dobra dieta powinna zmieniać także życie. Jednak wiele mitów o skutecznym odchudzaniu skutecznie przeszkadza nam w osiągnięciu tego stanu. Oto nasze ulubione, których warto się wystrzegać.

 

Mity o skutecznym odchudzaniu

Ćwiczenia wystarczą

Chociaż w SpokoBOX jesteśmy wielkimi zwolennikami ruchu – kochamy ćwiczenia i nie wyobrażamy sobie bez nich dnia – wiemy, że sama aktywność fizyczna nic nie zmieni. Zmiana musi bowiem nastąpić od wewnątrz. Jeśli jemy same „śmieci” i zapijamy je litrami cukru w płynie, nie możemy liczyć na to, że codzienne ćwiczenia, nawet mordercze, zapewnią nam skuteczny efekt odchudzania. Tak samo jak nie postawimy domu na niestabilnych fundamentach.

 

Owoce, jak najwięcej owoców!

 Pamiętajmy, że według zaleceń WHO powinniśmy jeść pięć porcji owoców i warzyw, jednak właśnie tych drugich w naszej diecie musi być więcej niż pierwszych. Wszystko przez wzgląd na fruktozę znajdującą się w owocach. Cukier w tej postaci jest zdrowszy i z pewnością pyszny, jednak nadal jest to cukier. A on nie sprzyja odchudzaniu.

 

A może tak coś „light”?

 

Chyba znacie już nasze podejście do produktów „light” czy „fit”. To marketingowy haczyk, który mówi o mniejszej ilości tłuszczu, a boczkiem przemyca nam inne substancje, których wcale byśmy tam nie chcieli. Lepiej zatem wybierać świadomie. I przede wszystkim czytać składy!

 

A jakie są Wasze „ulubione” mity na temat skutecznego odchudzania?