Naturalne źródła magnezu!

 

Jeśli kiedykolwiek obudziliście się w nocy przez skurcz, który za nic nie chciał Was puścić, prawdopodobnie cierpicie na niedobór magnezu. To właśnie ten pierwiastek odpowiada za działanie układu nerwowego, ale także za wsparcie układu krążenia czy układu immunologicznego. Jednak zamiast automatycznie sięgać po suplementy diety, lepiej zadbać o to, by na talerzu kłaść więcej produktów, które zawierają magnez. Zwłaszcza że są one naprawdę pyszne. W SpokoBOX dbamy aby popularne źródła magnezu gościły w zestawach diety pudełkowej naszych klientów każdego dnia! 

 

Źródła magnezu

Czekolada

 

Czekolada jest naszym ulubionym źródłem magnezu. Możecie się oczywiście domyślić dlaczego. Jednak pamiętajmy, że chociaż mleczna czekolada jest pyszna, zawiera także naprawdę duże ilości cukru. Wybierajmy zatem gorzką czekoladę, z jak największą ilością kakao – im więcej, tym lepiej. A o białej w ogóle lepiej zapomnieć. Gorzka czekolada może być dodatkiem do diety u każdej osoby, nawet na diecie. Warto jednak wtedy zrezygnować z innych słodkości.

 

Pestki dyni

 

Pestki dyni to także świetna przekąska – możemy zajadać je jak orzeszki. Są mniej tuczące i zawierają duże ilości magnezu. Garść pestek pokrywa prawie całe dzienne zapotrzebowanie organizmu na ten pierwiastek.

 

Banany

 

Magnez znajdziemy także w bananach, które zawsze polecamy jako zdrową przekąskę w trakcie dnia. Idealnie sprawdzi się także po treningu, gdy nasze mięśnie jeszcze bardziej potrzebują regeneracji.

 

Magnez najlepiej przyjmować w naturalnej formie – wraz z warzywami, owocami i ziarnami. Jeśli jednak zauważamy, że nasz organizm nie przyswaja go zbyt dobrze, konieczne będzie udanie się do lekarza. W SpokoBOX zawsze podkreślamy, że dieta może zdziałać bardzo wiele, jednak nie wszystko.