Owoce, które mają najwięcej witamin

 

Kochamy owoce, po prostu nie możemy się im oprzeć. Wiemy, że większość z Was ma tak samo, dlatego dostajemy tak wiele pozytywnych opinii na temat owocowych deserów SpokoBox, które są nie tylko pyszne, ale przede wszystkim pełne witamin. Właśnie, bo przecież o nie się tutaj rozchodzi. Owoce uznawane są za jedne z najlepszych źródeł witamin – co sprawia, że warzywa spadają trochę na dalszy plan, choć one również są ich pełne.
Jednak to, co słodkie bądź lekko kwaskowate szybciej trafia do naszych serc. Dziś zatem skupimy się na owocach, które mają najwięcej witamin i warto dołączyć je do swojego codziennego menu.

 

Jabłka

 

O jabłkach często zapominamy – chociażby dlatego, że na rynku znajdziemy wiele innych, bardziej egzotycznych owoców. To duży błąd. Nasze jabłka są pełne witamin i minerałów, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. W jabłkach znajdziemy między innymi witaminę C, która wspiera układ immunologiczny, witaminę A – dla zdrowych oczu, czy też witaminy E, K i B6. Dodatkowo są także źródłem magnezu, fosforu, wapnia, potasu i kwasu foliowego.

 

Śliwki

 

Kolejny owoc, który bagatelizujemy i traktujemy po macoszemu. A szkoda – śliwki, zarówno świeże jak i suszone, są doskonałym źródłem przeciwutleniaczy. Wszystko dzięki bogactwu witaminy A i E, które opóźniają procesy starzenia, a także dbają o kondycję naszej skóry. Nie wspominając już o wspieraniu pracy jelit. No i kolejny bonus: śliwki są niskokaloryczne.

 

Owoce leśne

 

Na straganach znajdziemy je tylko w sezonie, jednak warto wtedy się na nie skusić. A zimą kupować mrożonki. Jeżyny są źródłem witaminy E, witaminy A, a także potasu, magnezu i błonnika.  Z kolei jagody obfitują w witaminy z grupy B, potas, fosfor i wapń. Działają także przeciwbólowo i kojąco, dlatego poleca się je podczas biegunki i innych problemów żołądkowych.

 

A jakie są Wasze ulubione owoce pełne witamin?