Post leczniczy – dlaczego warto do niego wrócić na wiosnę?

 

Post leczniczy jest jednym z programów dietetycznych dostępnych w ofercie SpokoBOX. Catering dietetyczny nie zawsze bowiem musi polegać na ciągłości przez wiele miesięcy – czasem wystarczy tylko trochę czasu, by osiągnąć zaplanowany efekt. Taką dietą jest właśnie dieta dr Dąbrowskiej, która dla wielu z Was była ogromną pomocą i pewną zmianą w życiu. Pomaga ona bowiem nie tylko w zrzuceniu kilogramów, ale także przygotowuje organizm do zdrowszego, bardziej regularnego stylu życia. Dlaczego warto wrócić do niego na wiosnę?

Post Leczniczy - wróć do niego wiosną

Wiosna – czas zmian

Wiosna to czas, w którym mamy dużo więcej energii i ochoty na jakiekolwiek działania. Także te związane z odchudzaniem. Być może dlatego, że przygotowujemy się na lato, gdy będziemy paradować w trochę bardziej skąpych strojach. Duża doza słońca, lepsza aura – to wszystko pozytywnie na nas wpływa i daje nam chęci do podejmowania wyzwań. A post, choć może nam wiele dać, właśnie takim wyzwaniem jest.

To restrykcyjna dieta, w której musimy trzymać się ustalonych zasad, od których nie można odbiegać. Jeśli chcemy zobaczyć efekty, musimy przez osiem tygodni postępować według reguł opracowanych przez dr Dąbrowską. Efekty jednak są i to niejednokrotnie naprawdę spektakularne.

 

Oczyszczanie po zimie

Tak samo, jak zdejmujemy nasze zimowe kurtki i ciężkie buty, organizm również zrzuca z siebie nadmiar tego, co nagromadził zimą. Owszem, w tej chwili ta pora roku nie jest tak bardzo chłodna i nieprzyjazna. Rzadziej zatem przybieramy wtedy na masie tylko przez wzgląd na potrzebę zafundowania sobie dodatkowej warstwy tłuszczyku. Prawda jest jednak, że chętniej jemy zimą, a także mniej się ruszamy. Brak słońca i niepogoda temu sprzyjają. Zatem wiosną, gdy wszystko kwitnie, organizm pragnie pozbyć się nagromadzonych toksyn. I post leczniczy jest w stanie nam to zaoferować. Dzięki odżywianiu endogennemu komórki oczyszczają się z toksyn, co zwiększa naszą witalność, a także poprawia samopoczucie. Dodatkowo post przyzwyczaja nas do zdrowszego, bardziej przemyślanego układania menu. Same plusy, prawda? Dlatego wiosną warto wybrać dietę dr Dąbrowskiej i oczyścić się z toksyn.