Poznaj zimowe superfoods!

 

Poznaj zimowe superfoods!

 Zima zbliża się do nas wielkimi krokami. Może nie zapowiada się na tak mroźną, jak na przykład kilka lat temu, jednak nie zmienia to faktu, że organizm jest wtedy dużo bardziej podatny na wszelkie infekcje. Osłabiona odporność może być prawdziwą zmorą, jednak poradzimy sobie z nią za pomocą jedzenia. Jednym ze sposobów jest korzystanie z zimowych superfoods!

Poznaj zimowe superfoods!

Czym jest superfood?

 

Superfoods to tak zwane super owoce, choć termin ten nie dotyczy wyłącznie owoców. To naturalne, nieprzetworzone składniki, które są niezwykle bogate w składniki odżywcze. Dzięki temu korzystnie wpływają na nasz organizm. Catering dietetyczny SpokoBOX jest zawsze pełen superfoods! Na które z nich warto jednak zwrócić szczególną uwagę w okresie jesienno-zimowym?

 

Brukselki

 

Mogą kojarzyć się przede wszystkim z dziećmi, które za nic nie chcą sprzątnąć ich z talerza. Jednak brukselki to coś więcej, niż znienawidzone przez maluchy warzywo. Tak samo jak pozostałe z rodziny kapustowatych, brukselki są źródłem sulforafanu, który jest bardzo silnym przeciwutleniaczem. Zawiera także witaminę C, kwas foliowy oraz wysokie stężenie witaminy K. W kuchni SpokoBOX HITEM jest przepis na brukselkę po tajsku! 

 

Dynia

Czy ktoś z Was może wyobrazić sobie jesień i zimę bez rozgrzewającej zupy z dyni? My nie! Dynia to jednak nie tylko pyszne, kolorowe warzywo, ale także bogate źródło kwasów Omega-3 i witamin z grupy B. Dodatkowo ma w sobie dużo błonnika, który dba o zdrowie naszych jelit.

 

Granat

 

Może nie kojarzymy go z typowo zimowym owocem, gdyż granaty dostępne są w sklepach całym rokiem, jednak to właśnie wtedy najlepiej korzystać z jego właściwości. To przede wszystkim moc witaminy C i kwasu foliowego. Owoce granatu są jednak również bardzo silnym antyoksydantem.

 

To nasi ulubieńcy, których zawsze znajdziecie pełno w naszych daniach. A bez jakiego superfood Wy nie wyobrażacie sobie zimy?