Sezon na rabarbar!

 

Tak, rabarbar nareszcie pojawił się w naszych sklepach oraz na bazarkach. Już nie mogliśmy się doczekać. To fantastyczne warzywo (tak, rabarbar nie jest owocem) o kwaskowo-słodkim smaku, jest królem deserów i kompotów. Dlaczego warto jeść rabarbar i co pysznego z niego zrobić?

 

Sezon na rabarbar

Dlaczego warto jeść rabarbar?

Sezon na rabarbar się zaczął, a my wreszcie możemy korzystać z jego pysznego smaku. Jednak to nie tylko niepowtarzalne walory smakowe, ale także bogactwo witamin oraz minerałów.

Rabarbar jest bogaty w błonnik, który chroni jelita i dba o ich odpowiednią perystaltykę. Regulowanie procesów trawienia to jednak nie wszystko. Dzięki zawartości błonnika pozwala nam także szybko poczuć sytość – co, przy niewielkiej kaloryczności, przyda się z pewnością osobom na diecie.

Dodatkowo zawiera fosfor, potas, magnez i wapń, a także fitoestrogeny, które mogą złagodzić nieprzyjemne objawy menopauzy. W rabarbarze znajdziemy również polifenole, które charakteryzują się działaniem antyoksydacyjnym.

Trzeba jednak podkreślić, że rabarbar zawiera też kwas szczawiowy, ograniczający wchłanianie magnezu i wapnia. Nie przesadzajmy zatem z kompotami i deserami. Uwielbiamy przygotowywane w SpokoBOX domowe ciasto z rabarberem. 

 

Jak jeść rabarbar?

 

Dla nas wygrywa oczywiście rabarbar jedzony na surowo (nie powiemy tego głośno, ale można maczać go na przykład w miodzie). Jednak rabarbar doskonale sprawdzi się także jako element zupy, musu do ciasta czy dżem. Możemy także robić koktajle z tego warzywa, jednak pamiętajmy o poprawnym oczyszczeniu go.

 

Rabarbar uwielbiamy w każdej postaci! A Wy, w jakiej formie najczęściej go zajadacie?