Sprzęty kuchenne, które wymieniacie zbyt rzadko

 

Kochamy gotować i wiemy, że wiąże się to nie tylko z przyjemnością, ale także z obowiązkami. Kuchnia SpokoBox musi być nieskazitelnie czysta, by przygotowywać dla Was catering dietetyczny najwyższej jakości, który będzie Wam smakować, ale również będzie dla Was bezpieczny. To samo jednak dotyczy gotowania w domowych kuchniach – przecież nie chcemy jeść niczego nieświeżego, przesiąkniętego starymi zapachami czy skażonego bakteriami.

Dlatego warto pamiętać, by niektóre sprzęty i akcesoria kuchenne wymieniać regularnie. Które z nich przede wszystkim?

Sprzęty w kuchni, które prawdopodobnie wymieniasz za rzadko

Deska do krojenia

Deski do krojenia, najczęściej drewniane bądź plastikowe, bardzo szybko przesiąkają zapachami przygotowywanego przez nas jedzenia. Oprócz tego w ich pęknięciach zbierają się niebezpieczne dla zdrowia bakterie, które trudno wyplenić za pomocą zwykłych detergentów. Jeśli zatem zauważamy w deskach pęknięcia, nie wahajmy się – wyrzućmy je i kupmy nowe. Każde pęknięcie może bowiem oznaczać, że znajduje się w nich kawałek jedzenia, a co za tym idzie także drobnoustroje.

 

Zmywarka

Nie posuniemy się do mówienia, że zmywarkę trzeba często wymieniać. Jednak musimy zadbać o jej czystość. I to nie tylko poprzez włączenie programu czyszczącego raz na miesiąc. Dlaczego? Guma w zmywarkach, na przykład w postaci uszczelek, bardzo szybko zbiera bakterie z brudnych naczyń. I oczywiście przenosi je na te już czyste, z których jemy. Warto zatem co najmniej raz w tygodniu przemyć je detergentami bądź wodą z octem.

 

Gąbki

Tak, gąbki to prawdziwe siedlisko zarazek. Dlatego nie wahajmy się i wyrzucajmy je po tygodniu użytkowania, zwłaszcza jeśli nie korzystamy ze zmywarki. Nie warto ryzykować, że na naszych talerzach znajdą się bakterie.

 

A czy Wy dbacie o czystość w kuchni? Wymieniacie te akcesoria odpowiednio często?