Zielona Kawa - poznaj trendy

 

Uwielbiamy kawę – właściwie w każdej postaci. Espresso, cappuccino, latte, cokolwiek nam podacie, wypijemy to z przyjemnością. Jednak zauważyliśmy, że od jakiegoś czasu zainteresowanie „zwykłą” czarną kawą nie jest tak duże, jak w przypadku nowej, zielonej kawy. Dlaczego staje się tak bardzo popularna? Czym może nas zaskoczyć?

 

Zielona kawa

Właściwości zielonej kawy

 

Zielona kawa jest napojem pozyskiwanym z ziaren kawowca. Jej inny wygląd spowodowany jest obróbką ziaren, które nie są palone. Stąd też inny wygląd, ale także smak. Okazuje się jednak, że proces palenia neutralizuje niezwykle istotną substancję, którą zawierają ziarna kawy. Mowa o kwasie chlorogenicznym bądź kwasie chlorogenowym. To właśnie on odpowiada za efekty, które najbardziej nas interesują – wsparcie odchudzania. Chociaż sama kawa również jest uznawana za jeden z najważniejszych naturalnych spalaczy tłuszczu, połączenie kwasu chlorogenowego i kofeiny daje jeszcze lepsze efekty. Dodatkowo zielona kawa posiada znaczne właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu chroni przed działaniem wolnych rodników i redukuje ryzyko zachorowania na choroby takie jak nowotwór.

Dlaczego zielona kawa pomaga przy odchudzaniu? Spowalnia bowiem tempo metabolizowania cukru. Umożliwia zmniejszenie wagi, ale także redukcję tłuszczu, w tym również tak zwanej „skórki pomarańczowej”. Dodatkowo pobudza tak samo, jak tradycyjna kawa.

 

Przeciwwskazania do picia zielonej kawy

 

Nie każdy jednak powinien spożywać zieloną kawę. Tak samo jak w przypadku tradycyjnej kawy, powinny zrezygnować z niej kobiety karmiące i w ciąży. Dodatkowo nie poleca się jej diabetykom, chorym na nadciśnienie oraz osobom cierpiącym na choroby serca.

 

Kiedy macie zamiar sprawdzić, jak zadziała na Was zielona kawa?